Güncel Haberler

Yüksel Özsarı’nın kaleminden Malazgirt Zaferi, Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun!

FARKINDALIK ADINA… 🇹🇷

Malazgirt Zaferi, Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun!

Bağımsızlık Türk milletinin karekteridir. Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afrika’nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak, bize bu zaferleri kazandıran Ecdadımızın kutsal emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik hain emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır.

26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den top sesleri eşliğinde başlayan Büyük Taarruz; işgalcileri vatan topraklarından söküp atmış ve 30 Ağustosta Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle de Türk’ün varlığına kast edenlere acı bir ders verilmiştir.

Bu kutlu zafer; bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir.

Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Tarihi serüveni şanla ve şerefle dolu Türk milleti için Ağustos ayı gecenin sisini dağıtan zafer meşalesi, istikbalin koordinatlarını çizen muvaffakiyet medarıdır.

Mazisi yiğitlik ve başarılarla, karakteri şeref ve şanla dolup taşan necip milletimizin hatırlanmaya ve kutlanmaya değer sayısız gün ve aylarının yanında bu ay; kahramanlıkların destanlaştığı, Türk milletini tarih yapan zaferlerin kazanıldığı bir zaman dilimine işaret eder.

Kosova’dan Otlukbeli’ne uzanan Türk’ün zafer serüveni; Çaldıran ve Mohaç’ta taçlanmış, Mercidabıkla sınır ötesine taşmış, Petervaradin’de pes etmemiş, Anafartalar ve Conkbayırında direnmiş, Büyük Taarruzla beraber Dumlupınar’da geleceğe ışık saçmıştır.

Elde ettiği hiçbir başarıya lütuf ve bağışlama yoluyla ulaşmamış olan Türk milleti, imrenilecek kararlılık ve sarsılmaz azimle; istiklaline musallat olan şer odaklarını, her daim tarihin karanlığına geri dönmemek üzere göndermiştir.

Son vatanımız Anadolu’nun kapılarının ardına kadar açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nden 851 yıl sonra; bu defada üzerinde yaşadığımız topraklara heveslenenler eşi ve benzeri çok az görülen bir mücadeleyle Ege’nin serin ve derin sularına hayalleriyle birlikte gömülmüştür.
Bu nedenlerledir ki, Türk milleti geçmişinde böylesine zaferleri olan bir millettir. Asla baş eğmemiş, pes etmemiş, teslim olmamıştır.

Yine çok iyi bilinmelidir ki, bu millet dünya durdukça varolacak ve varolduğu sürece de asla varlığından, birliğinden ve dirliğinden taviz vermeyecektir.

Neticeten Tanrı Dağı’ndan, Nur Dağı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Malazgirt’ ten Kocatepe’den ve oradan Bedir’den Çanakkale’ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan aziz Türk milletnin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı, milletimizin bağımsızlığının tekrar kazanıldığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 99. yıldönümü ile Türklerin Anadolu’yu giriş kapısının anahtarı olan bir başka kutlu zaferin 950 nci yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış olan kahraman ordumuzu kutluyor;ilk başta büyük zaferin büyük kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yad ederim .

Yüksel Özsarı
ATİK Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi Afyonkarahisar Başkanı ve Genel Başkan Başdanışmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930