Güncel Haberler

DEVA PARTİSİ KOCATEPE’DE

Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bir ulusun kaderine yön verildiği Büyük Taarruz yıldönümünde Şuhut ta,Çakırözü köyünde ve Kocatepe’deki etkinliklere DEVA Partisi il teşkilatı olarak o günkü coşku ve heyecanla katıldık. Büyük taaruzun yıldönümünde Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Genel başkanımız sayın Ali Babacan’ın zafer haftası dolayısı ile paylaştığı mesajıda siz değerli basın mensupları ile paylaşmak istiyoruz.

Milletimiz, 99 yıl önce yaşadığı bunca zorluğun içinde işgale karşı çetin bir mücadele ortaya koydu. Mücadelenin merkezi sadece meydanlar değildi, mücadele Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yönetildi. Savaş koşullarında dahi ortak akıl ve istişare kültüründen vazgeçmeden, bu topraklarda yaşayan herkesin, yurdun dört bir yanında kenetlenerek büyüttüğü Millî Mücadele 30 Ağustos’ta zaferle taçlandı.

Büyük Taarruz’u komuta eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.