Güncel Haberler

YIKIM BAŞLADI…

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Dinar İlçesi Suçıkan Mahallesinde bulunan boşaltılmış evlerin yıkımına belediye tarafından başlandı. Suçıkan Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızın hak sahibi olduğu, kentsel dönüşümle yapılan 110 konutlara taşınma işlemi tamamlandı. Hak sahiplerinin 110 konutlara taşınmasıyla birlikte Suçıkan Mahallesinde boşalan binaların yıkım işleminin alınan güvenlik tedbirleri ile birlikte startı verildi.

Yıkım çalışmasında Dinar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Atölye Amirliği, İtfaiye ekipleri ve Zabıta ekipleri gözetiminde geniş güvenlik önlemleri alınarak, Tedaş görevlileri tarafından da elektrik kesintisi yapılarak yıkım başladı. Atölye amirliğine bağlı iş makineleri tarafından yıkılan binaların molozları ve hafriyat atıkları Dinar – Çivril yolu üzerinde bulunan vahşi çöp depolama alanına belediye kamyonları ile götürülüyor. Yapılan çalışmaları Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek yerinde takip ve koordine ediyor. Yıkımı yapılan alana Dinar Belediyesi – TOKİ ortaklığı ile teras evler ve dört katlı sekiz daireli konutlar yapılması planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.