Güncel Haberler

YARDIMLAR TÜRKMENLERE ULAŞTI…

ANDA Kardeşe Vefa Derneği tarafından bir tır dolusu yardım Yayladağ’da ikamet eden Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmıştır.
Okan Tosun tarafından yapılan açıklama da; Afyon’dan çıkarttığımız, 25.500 kg un, Türkmen Evinin toparladığı ilaçlar, Oğuzhan Dulkadiroğlu kardeşimiz vesilesiyle bizlere ulaşan ayakkabılar, Arnavutköy ve Medeniyet Kültür Derneği tarafından gönderilen kışlık giysiler ve Muhammed Dilmen aracılığı ile yetimhane için gönderilen kırtasiye malzemeleri Yayladağ’a ulaştı.

Un dağıtımının bir bölümü kaymakamlık görevlileri nezaretinde bugün yapılmıştır. Kalanlar önceden tespit edilmiş olan evlere Kaymakamlık görevlileri ve Yayladağda ikame eden Türkmen kardeşlerimiz ile birlikte yarın yapılacaktır. Diğer yardım malzemeleri Yetimhane ve ilgili yerlere ulaştırılmıştır.

Gerek yurt dışından gerek yurt içinden bu hayırda emeği olan herkesten, gerek Antep’ten, gerek Ankara’dan dağıtım ve kucaklaşma için bizleri yanlız bırakmayan ve her zaman yanımızda olan isimlerini zikretmemizi istemeyen ama her zaman gerek duaları gerekse maddi katkıları ile ardımızda dimdik duran ve bize aşk şevk veren ağabeylerimizden, ablalarımızdan ve kardeşlerimizden Rabbim binlerce kez razı olsun.

Hem bu dünyada hem ahirette mükafatını misliyle görmenizi niyaz ederiz. Dedi.

anda1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.