Güncel Haberler

Atatürk’ü rahmetle anıyoruz…

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Nizamettin ŞENOL;“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Türk milletinin yol göstericisi büyük Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 78. yılında özlem ve rahmetle anıyoruz. O’nun ilke ve inkılapları bizlere her zaman kılavuz, eşine ender rastlanır liderliği bizlere her zaman gurur kaynağı olmuştur.

Bu toprakların en küçük bir parçasına zarar gelmemesi, Türk milletinin hür ve bağımsız yaşaması, ülkemizin emperyalist güçlerin kuklası olmaması, bayrağımızın inmemesi için verilen kahramanlık mücadelesinin başkomutanı Atatürk, mücadelesi ve başarılarıyla Türk mührünü bir kez daha dünyaya vurmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, demokrasi, milli değerler, milli kültür, milli kimlik ve hürriyet aşkını sonsuza kadar sürdürme azım ve kararlılığı üzerine bina edilmiştir. Ecdadımızın bıraktığı mirasın şuurunda olan bizler, emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Bugün hür bir vatanda, şeref ve haysiyetimizle dünya milletler cemiyeti içerisinde muteber şekilde yaşıyorsak; bunu büyük lider Atatürk ve yol arkadaşlarına borçluyuz. Ancak ne yazık ki Atatürk düşmanları, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne nefret tohumları ekmiştir. O’nun kişiliğine, liderliğine, ilke ve inkılaplarına saldıran, O’nu yok saymaya, değersizleştirmeye çalışan fitne fücurlar, arsız faaliyetlerini hayasızca sürdürmektedir. DEDİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.