Güncel Haberler

ASKER ADAYLARINA EMZİKLİ UĞURLAMASI…

Afyonkarahisar’da askere gidecek kınalı kuzuların asker uğurlama töreni Afyonkarahisar otogarında yapılıyor.
Asker uğurlama törenlerinde dikkat çekici bazı gelişmeler de yaşanmıyor değil. Bunlardan bir tanesi de askere uğurlanan gençlere emzik takılması oldu. Bu traji komik hadise 96-4 tertip askerleri uğurlamaya gelen gençlerin yaptıkları törende yaşandı.
Törende, asker adaylarına emzik veren gençler, asker adaylarıyla emzikli bir şekilde fotoğraf çektirdi. Törenlerde ayrıca asker adaylarını “En büyük asker bizim asker” sloganlarıyla havaya atan gençler, davullu zurnalı oyun havalarıyla oynamayı da ihmal etmediler.
Asker babaları ve anneleri de yaptıkları açıklamada, “96/4 Tertip Askerlerimizi Güle Oynaya Davullu zurnali gönderdik.
Bazen Hüzünlü bazen gözyaşlarin sel olduğu otagarda onlar Güle oynaya Vatani borcunu ödemeye gettiler. Tüm Askerlerimizi Şimdi den hayırlı teskereler diliyoruz, Kazasiz belasiz gidin gelin yigitler.”dediler.
Öte yandan bazı asker adayları da ikamet ettikleri evlerden askere uğurlandı. Vatandalar, kendi baba ocağından uğurladığı gençlerin arkasından su atmayı da ihmal etmediler.
>>MEHMET BAŞEĞMEZ ÖZEL HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.