Güncel Haberler

YAA PAŞAM…

Büyük Taaruzun 95.ci yılı 25 Ağustos 2017 Cuma günü aynen Büyük Taarruzun yapıldığı 25 Ağustus 1922 CUMA günüydü. Paşam sen 25 Ağustos 1922 Cuma günü Şuhut Büyük Camide Cuma namazı kıldıktan sonra Şuhut halkı ile vedalaşarak ve helalleşerek karargahı Cakırözü koyune kurulan çadırlı karargaha taşıma emri verip; Komuta kademesi ile Koca Tepeye doğru Zafer Yürüyüşü yaparak Türk Milletinin bağımsızlığını temin ettiniz.

25 Ağustos 2017 Cuma; Paşam seni yad ederek Cuma Namazı kılacağımız düşüncesi ile senin Cuma namazı kıldığın Büyük Camiye daha bir heyecanla şevkle Cuma namazı kılmak için koşarak gittim. Senin emrinle kurulan Diyanet İşleri Başkanlığının İlçemize Atadığı Müftü veya Vaaz hocası sohbetin sonunda lütfedip Bağımsızlığı olmayan Müslümanların Cuma Namazı kılamayacaklarını, bağımsızlığın önemli olduğunu, Denizli müftüsü bilmem ne efendinin ilk defa fetva verdiğini ikinci olarak Afyon müftüsü bilmem ne efendinin ikinci fetvayı verdiğini ve Hacı Bayramı Veli tarafından Anadolu topraklarının yoğrulduğunu ilelebet bağımsız kalacağımızdan dem vurarak ruhlarına Fatihalar gönderdi.

Büyük Taarruz şehitlerinden, İstiklal Harbi şehitlerinden komuta kademesinden ve sizden bahsetmeden geçmesine şaşkınlık ve üzüntü ile bir ümit olarak hocanın hutbede bahseder ruhlarını ŞAD eder düşünceleri ile hutbeyi dinlemeye başladım. Ne yazık ki hoca senin Cuma namazı kıldığın hoca değildi. Hutbe okumaya kılıçla çıkmamıştı, İstiklal ve bağımsızlık için halkı savaşa davet etmiyordu. Bunu da beklemiyordum. Ama hiç olmaz sa O günün imamı Ali Agah Efendinin verdiği fetvalar ile yad edilebilirdi. Yapmadılar.

Yapmazlar paşam. Bunları sana şikayet etmiyorum paşam. Bunları; Büyük Taarruzda şehit olan 159 Şuhutlu şehide şikayet ediyorum. Bunları Büyük Taaruzda yaralanan Şuhutlu 439 gaziye şikayet ediyorum. Bunları Başkomutanlık Meydan Muharebesinde Şehit olan 2318 askere şikayet ediyorum. Bunları Başkomutanlık Meydan Muharebesinde yaralanan 9360 gaziye şikayet ediyorum. Bunları Başkomutanlık Meydan Muharebesinde kaybolan 1967 askere şikayet ediyorum. Bunları Başkomutanlık Meydan Muharebesinde esir düşen 101 askere şikayet ediyorum. Bunları 1919 dan 1922 ye kadar cephede veya cephe gerisinde şehit olan 137 bin Müslüman Türk evlatlarına şikayet ediyorum.

Yetmez… Anadolu evliyalarına, erenlerine, Dört büyük halifeye ayrıca Peygamberimiz Hz Muhammet Mustafa SAV’e şikayet ediyorum.

Son söz; İstiklal ve bağımsızlıklarını kanları ve terleri ile sağlayanları ağızlarına alamayanları Allah ıslah etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.