Güncel Haberler

Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı…

2009 yılından bu yana görev yapan Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü Nilkan GÖRAL  Görevden Alındı… Yerine  Hüseyin EROĞLU atandı. Görevden ayrılan GÖRAL veda mesajı yayınladı;

SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM,

 “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanlardır.” ilkesi ile 2009 senesinden bu güne kadar kutsal bir görevi yapmanın heyecan ve gururunu yaşıyorken bu gün itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden ayrılmış bulunmaktayım.

Ekim 2003’den 2009 yılı Temmuz ayına kadar Şuhut Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde güzel Şuhut’umuzun güzel gençlerini yetiştirmeye, onları geleceğe hazırlamaya çalıştım. Orada acı, tatlı birçok hatıralarla ve olaylarla iç içe yaşadım. Görev yaptığım süre içerisinde güzel hizmetler yaptığıma inanıyorum. Orasını kendi yuvam olarak kabul ettim ve canla, başla hizmet etmeye çalıştım. 01 Temmuz 2009 tarihinden beri ise Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktayım. Her kışın bir baharı, her gecenin bir nehârı olduğu gibi her görevin de bir sonu vardır. Nitekim buradaki görevim de sona ermiş bulunmaktadır. Bu nedenle sizlere veda etmek durumundayım.

Hayatım boyunca hep pişman olmayacağım şeyleri yapmaya çalıştım ve de yaptığıma inanıyorum. Yöneticilik hayatım boyunca  “Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilme” zevkiyle çalıştım.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine geldiğim 01.07.2009 tarihinde yine bu internet sitesi üzerinden yaptığım göreve başlama mesajında; “Sizlerle hep birlikte el ele vererek hedeflerimizi yükselteceğiz. Elimde sihirli bir değnek olmadığını bilmenizi isterim. Ama benimle beraber yürüyeceğine inandığım meslektaşlarımın olduğuna da yürekten inanmaktayım.

İlçemizde her biri diğerinden değerli meslektaşlarım ve her birinin değerli fikirlerin, tecrübeleri ve birikimlerinin olduğunu bilmekteyim. Bu büyük birikimi, el birliğiyle ön plana çıkarıp Şuhut eğitiminin hizmetine sunma sürecinin bir halkası olabilirsem, sorumluluğumu yerine getirdiğimi düşüneceğim.” …. Şeklinde söz vermiştim.

Söz verdiğim şekilde, her biri diğerinden değerli meslektaşlarımın değerli fikirleri, tecrübeleri ve birikimleri ile mükemmel bir ekip ruhunu yakaladık ve bu ekip ruhu sayesinde birçok işler başardık. Bugün geldiğimiz nokta itibarıyla geriye dönüp baktığımızda, bu sayfaya sığdıramayacağımız kadar çok çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar ve bu başarılar ortak aklın ve dayanışmanın sayesindedir. Bu başarılar hepimizin yüreğini ortaya koyarak yaptığı özverili ve disiplinli çalışmalar sayesinde gerçekleşti. Birlikteliğimiz ve dayanışmamız birçok yerde örnek olarak gösterilmektedir. Ben, bu ekibin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum ve bu böyle de kalacak. Bu dayanışma ve ekip çalışmalarına bir nebze olsun katkım oldu ise ve kubbede hoş bir seda bırakabildi isem, ne mutlu bana.

Bizlere bu hizmeti bu güne kadar yürütme imkânı veren Saygıdeğer büyüklerimize, yürütmekte olduğum görev esnasında tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden istifade ettiğim ve bu güne kadar birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum başta, Sayın Kaymakamlarımız Eyüp ÇALIŞIR ve Ferit GÖRÜKMEZ beyefendilere ve Belediye Başkanımız Sayın Recep BOZKURT Bey’e bugüne kadar gösterdikleri ilgi ve desteklerden dolayı, Teşekkür ederim.

Beş yıllık zaman diliminde çalıştığımız sürece arkamı döndüğümde yanımda ilk gördüğüm Yaşar CEYLAN kardeşime, bu güne kadar birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Yusuf TEKE arkadaşıma, kısa bir zaman diliminde çalışmış olsak dahi birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Ahmet GENÇTÜRK ve Osman TEKİN beylere, mesai mefhumu olmadan gece gündüz çalışan Proje Koordinatörümüz Nuri DAŞLICA, Kemal İLDUN ve Fatih KUZU’ya, Teşekkür ederim.

Bu zamana kadar yürütmekte olduğum görevimde bana yardımcı olarak görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan şef, hizmetli, şoför, memur ve teknisyenine kadar bütün Şuhut Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, Teşekkür ederim.

Beş yıllık zaman diliminde birlikte çalıştığımız ve bu çalışma sürecince zaman zaman keyifli, zaman zaman da sıkıntılı anları birlikte paylaştığımız çeşitli zorluklara birlikte göğüs gerip ve bu zorlukları birbirimize destek olarak başarılı bir şekilde aştığımız tüm okul/kurum müdürü ve idarecisi arkadaşlarıma, bugüne kadar yaptıkları yardım ve katkılarından dolayı, Teşekkür ederim.

İlçemizin irfan ordusu olarak, Şuhut’umuzun güzel gençlerini yetiştirmeye, onları geleceğe hazırlamaya emek harcayan ve şahsıma karşı, her zaman gösterdikleri sevgi, saygı, yakınlık ile birlikte, verdikleri emekler ve yüreğini ortaya koyarak yaptıkları çalışmalardan dolayı her kademedeki öğretmen arkadaşlarıma ayrı ayrı Teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Son olarak hayatım boyunca, hayır duaları benden esirgemediğini bildiğim annem ve babama, her durumda yanımda olan ve benim bu meşakkatli görevi yürütmemde bana inanarak en büyük manevi desteği veren eşim ve çocuklarıma, Teşekkür ediyorum.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini devralacak Hüseyin EROĞLU Bey’e yeni görevinde başarılar diliyorum,

Tüm okullarımızı ayrı ayrı ziyaret ederek veda etmeyi çok isterdim. Ancak bunu kısmen yapabileceğim. Bu nedenle ziyaret edip edemediğim herkesten; üstlenmek durumunda olduğum Sosyal Rol gereği, bilerek veya bilmeyerek gönlünü kırdığım tüm milli eğitim mensuplarından haklarını helal etmeleri isteği ile tüm Şuhut Milli Eğitim camiasına Sağlık, Mutluluk ve Başarılar dilerim.

Yarın, hepimiz için yeni bir gün, Yolunuz, yolumuz hep açık olsun… “Aç herkese açabildiğin kadar sineni, ummanlar gibi olsun! İnançla geril ve insana sevgi duy; kalmasın alâka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül..!” düsturuyla yürümeye devam…

Allah yar ve yardımcımız olsun… Sevgiyle kalın… dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.