Güncel Haberler

SUYUN FATİH’İ EL ATMAZSA OLMAZ…

SUSUZ OSB OLUR MU…! Şuhut Organize Sanayi Bölgesine  DSİ tarafından su temini için 2 defa sondaj çalışması yapılmıştı. Yapılan açıklamalarda OSB ye yetecek suya ulaşıldığı yerel kaynaklarca açıklanmasına rağmen; şu ana kadar yapılan işletmelerin faaliyete geçmemesi ve bazı İşletmecilerin binalarını satışa çıkarmaları; Şuhut Organize Sanayi Bölgesinin su ihtiyacının karşılanamamasının neden olduğu  olduğu iddia edilmektedir.

İlçemizin yetiştirdiği Devlet Adamı, Suyun Fatihi, Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU’nun bakanlığına bağlı genel müdürlük olan DSİ sondaj çalışmalarının ilkini 2009 yılının ortalarında, ikincisini 2010 yılının sonlar ile 20011 yılının başlarında yapmıştı. O süreden sonra OSB de su depolama ve dağıtım şebekesi çalişmaları yapılmadığı iddia edilmektedir.

Müteşebbisler tarafından yapılan tesisler faaliyete başlayabilmek için alt yapı çalışmalarının bitmesini bekliyorlar. Suyu olmayan, Kanalizasyonu ve yolu yetersiz olması faaliyete geçemeyen yatırımcıların büyük zarar etmelerine neden oluyor. Yatırımcılar teker teker Şuhut OSB den kaçarken çözüm üretilmemesi Şuhut’ta iş bekleyen gençler içinde üzüntü kaynağı oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.