Güncel Haberler

Olgun; Zaferimiz kutlu olsun

-İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun;
-“Yok oldu, denildiğinden küllerimizden doğan milletiz”
-“ Yüce Türk Tarihimizin sayfaları büyük zaferlerle doludur”

– İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Türk’ün ‘Ateşten Gömlek’ giydiği var olma mücadelesinde, yüce Türk Milleti’nin Anadolu topraklarına perçinleşmesinde, 30 Ağustos Meydan Muharebesinin önemli bir yeri olduğunu belirterek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Milletvekili Olgun, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
30 Ağustos 1922 tarihinin, önemli bir askeri başarı olmasının yanında Türk Milletinin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin bir göstergesi olduğunu ifade eden İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’mızda ifade ettiği gibi Aziz Milletimiz, dünya tarihinde var olduğundan bu yana hiçbir devletin himayesine girmemiş, yüzyıllardır hür ve bağımsız yaşamıştır. Bugün, millet olarak 30 Ağustos 1922 tarihinde tüm dünyaya karşı kazandığımız Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Zaferimiz kutlu olsun” dedi.

YOK OLDU, DENİLDİĞİNDE KÜLLERİMİZDEN DOĞARIZ

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, mesajında Türklerin ve Türklüğün Tarihten hiçbir zaman silinmediğini ve silinemeyeceğinin altını çizdi.
Milletvekili Olgun; “Yüce Türk Tarihimizin sayfaları büyük zaferlerle doludur. Yok oldu denildiği zaman bile küllerimizden yeniden doğan bir milletiz. Bunun en güzel örneğini de 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde bir kez daha gösterdik. Unutulmamalıdır ki; Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun bir mihenk taşıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930