Güncel Haberler

OKUL MASRAFLARI EĞİTİMİN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGEL

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı, Karataş; “Her öğrencinin zihin dünyası, yapısı, kabiliyeti, becerisi farklıdır.‬ Bizler çocuklarımıza düşünmeyi, sorgulamayı, muhakeme ve mukayese etmeyi öğretmeliyiz. İnsanı, bitkiyi, hayvanı; zamanı, mekanı; çağımızı, dünyayı; yeryüzünü, gökyüzünü okumasını öğretmeliyiz.’’ ifadelerini kullandı.

OKUL MASRAFLARI AİLE EKONOMİSİNİ SARSIYOR!
Karataş, “Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar sebebiyle, öğrenci velilerimiz aynı sevinci maalesef yaşayamamakta. Bir öğrencinin başlıca ihtiyaç malzemelerinin karşılanması için asgari ücretin yarısını geçen maliyeti karşılamakta zorlanan velilerin, okulların açılmasıyla bütçelerinde büyük bir delik açılıyor. Her çocuğun Anayasal hakkı olan öğrenim-eğitim, yardımcı ders kitapları ve kırtasiye malzemeleri, kayıtlar sırasında talep edilen zorunlu bağışlar, yüksek harçlarla birlikte maliyetinin tamamen ailelere yıkıldığı bir ticaret konusu haline geldi.”

ULAŞIM MALİYETLERİ EĞİTİME ENGEL OLUYOR!
Afyonkarahisar’da özellikle köy ve beldelerden şehir merkezine eğitim-öğretim için gelen öğrencilerin ve ailelerinin artan ulaşım maliyetlerinden çok sıkıntı çektiğinine de dikkat çeken Karataş bu konuda belediyelerin öğrencilere yol ücretleri konusunda destek olmaları gerektiğini söyledi.
Karataş ayrıca ekonomik sebeplerden kaynaklanan çaresizlik sebebiyle birçok ailenin evlatlarını okula gönderemediğini ifade etti.

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
Karataş, “Her öğrencinin zihin dünyası, yapısı, kabiliyeti, becerisi farklıdır.‬ Bizler çocuklarımıza düşünmeyi, sorgulamayı, muhakeme ve mukayese etmeyi öğretmeliyiz. İnsanı, bitkiyi, hayvanı; zamanı, mekanı; çağımızı, dünyayı; yeryüzünü, gökyüzünü okumasını öğretmeliyiz.
Ahlaklı olmayı, dürüst olmayı, adil olmayı öğretmeliyiz.
İncitmemeyi, merhameti, sevgiyi, saygıyı öğretmeliyiz.
Ne olursa olsun haksızlığa karşı gelmeyi, kim olursa olsun mazlumdan yana olmayı öğretmeliyiz.
Gerçek kazanç ve birikimin çoğunluk, para, makam, şan, şöhret, beğeni, alkış olmadığını öğretmeliyiz. İşinde, mesleğinde, görevinde ehil olmasını öğretmeliyiz.
İyi insan olmanın yolunun insanlığa faydalı işler yapmaktan geçtiğini öğretmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmenlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930