Güncel Haberler

Eroğlu, Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezini ziyaret etti.

EROĞLU” ÖNCE DUA OKUDU SONRA GİRDİ.

Afyonkarahisar Milletvekili ve Eski Tarım Orman Bakanı Prof Dr Veysel Eroğlu, Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezini ziyaret etti.
Ak parti Şuhut ilçe başkanı Ali Diren’inde bulunduğu ziyaret esnasında oldukça duygulanan Eroğlu, Hatıra Merkezi projesini hayata geçiren Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a, tüm Şehit ve Gazilerimiz ile birlikte şahsım adına yürekten teşekkür ediyorum dedi.

GİRMEDEN ÖNCE FATİHA OKUDU.
Hatıra Merkezinin tüm bölümlerini dikkatle inceleyen ve her bölüm ile ilgili detaylı bilgileri Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezi projesinin fikir, tasarım ve uygulamasını gerçekleştiren Gazeteci Yazar Murat Akarçay’dan ayrıntılarıyla alan Bakan Eroğlu, Kût’ül-Amâre Kuşatmasının bulunduğu bölüme, Fatiha Suresini okuyarak girdi. Kût’ül-Amâre’nin bilinmesi konusunda çok emek harcadıklarını belirten Eroğlu, Kût Bölgesinde Şehit düşen Şuhutluların isimlerini yakından inceledi.

DEDESİNİN İSMİNİ GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDI.
Ayrıca, Kût’ül-Amâre savaşında bir askerin çantasından çıkan ve on altı sayfasında yaralı askerin parmak izinin bulunduğu Kanlı Kuran-ı Kerimi dikkatle inceleyen Veysel Eroğlu, bu emanetin Şuhut için büyük manevi bir değer olduğunu belirterek, merkezin daha sıkı korunması ve daha fazla kitlelere tanıtımı noktasında; Başkan Recep Bozkurt’a rica talebini iletti. Balkan Savaşları ve Sarıkamış Harekatı Bölümünde aynı zamanda Balkan Savaşları Şehidi olan Dedesinin isminin bulunduğu tabelayı okurken oldukça duygulu anlar yaşayan Eroğlu, iç güvenlik ve terör şehitlerinin bulunduğu bölümü gezerken Allah hepsinden razı olsun, haklarını helal etsinler, nur içinde yatsınlar dedi.

BENDEKİ MATERYALLERİ VERECEĞİM.
Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezi projesinin gelişimi noktasında bir Şuhutlu olarak her türlü katkı ve desteği sağlayacağını belirten Veysel Eroğlu ayrıca elinde bulunan çeşitli materyalleri sergilenmesi için Şuhut Belediye Başkanlığı’na teslim edeceğini belirtti. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın maneviyatı açısından bir çok il ve İlçeye örnek teşkil edecek çok önemli bir eser ortaya çıkartılmış bu noktada, memleketim Şuhut’a böyle bir değer kazandırıldığı için gurur duydum dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.