Güncel Haberler

Kurtuluşun Karargahı Şuhut’tan ATA’ya ziyaret…

Şuhut Belediye Başkanlığı tarafından Büyük Taarruzun 100.yıl etkinlikleri kapsamında Şuhut’ta öğrenim gören başarılı  50 lise öğrencisine Ankara gezisi düzenlendi.

Düzenlenen geziye Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,İlçe Milli Eğitim tarafından görevlendirilen 4 öğretmen ,Şuhut Belediyesi tarafından görevlendirilen araç komutanları,organizatör Murat Akarçay ve 50 öğrenci katıldı.Ankara gezisi ilk olarak Anıtkabir’de Şuhut Belediye Başkanlığı adına düzenlenen resmi törenle başladı.Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve öğrenciler  Aslanlı Yol’dan yürüyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve anıtkabir özel defterini imzalayarak yazdığı mesajı okudu.Gezi ekibi daha sonra Anıtkabir’deki müzeyi gezdi.Müze ziyareti sonrasında öğrencilere Armada alışveriş merkezinde öğlen yemeği ikram edildi.

Gezi ekibinin daha sonraki durağı ise Millet Kütüphanesi oldu.Millet kütüphanesini rehber eşliğinde gezen öğrenciler kütüphane hakkında bilgiler aldılar.Öğrenciler kütüphane içerisinde bulunan Saz ve Söz Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni de gezdiler.Millet Kütüphanesi ziyareti sonrasında Şuhut gezi ekibi millet kütüphanesi yanında bulunan millet camisini ziyaret ettiler.

15 Temmuz demokrasi müzesini de ziyaret eden öğrenciler müzeden oldukça etkilendiler.Gezi ekibinin son durağı ise Hacı Bayramı-ı Veli Camii ve çevresindeki tarihi yerler oldu.Öğrenciler akşam yemeği sırasında Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a kendilerine bu imkanı sundukları için teşekkür ettiler.Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’ta emeği geçen herkese ve öğrencilere teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.