Güncel Haberler

Eğitime Bir Yatırım Daha…

3700 m2 arsanın kız talebelere yönelik ikinci bir İlim ve Kültür Merkezi yapımı için tahsis edildi. Şuhut belediye meclisinin ağustos ayı toplantısında alınan karala tahsis yapıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan belediye başkanı Recep Bozkurt; Eğitim yatırımlarını teşvik amaçlı arsa tahsisleri sayesinde Şuhut’a birçok eğitim kurumu kazandırdıklarını belirtti.

Başkan Bozkurt Şuhut İlim ve Kültür Merkezi’nin arsasının da Şuhut Belediyesi tarafından tahsis edildiğini hatırlattı. Başkan Bozkurt, Şuhut’un eskiden hafız yetiştirme noktasında çok iyi bir konuma sahip olduğunu belirten Başkan Bozkurt, Şuhut’un ilim ve kültür de merkez olması için kolları sıvadıklarını bunun içinde bu faaliyetleri sürdüren eğitim kurumlarını sürekli teşvik ettiklerini belirtti. Başkan Bozkurt, ilçemize yapılacak olan 2.İlim Kültür Merkezinin birincisinde olduğu gibi yine bölgeye hitap eden çevre illerden öğrenci getiren bir kurum olacağını belirterek, bu merkezin yapımında emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.