Güncel Haberler

KAMUOYUNA DUYURU…

BASINA VE KAMUOYUNA!…
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Afyonkarahisar İl Temsilci Yardımcımız İbrahim GÜLTEKİN hakkında 25 Ağustos 2021 Tarihinde Afyon Yerel Basın İnternet Sitesi’nde çıkan ve içeriğinde meslektaşımız yanında mesleğimize karşı da ithamlar içeren “Sendika Yöneticisine Adrese Teslim Kadro mu?” haberi şiddetle kınıyoruz.
Bilindiği üzere; Afyon Kocatepe Üniversitesi “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” çerçevesinde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilanına çıkmış olup, bu ilanda çeşitli kadroların yanı sıra Ziraat Mühendisi kadrosu da başvurulabilecek kadrolar arasında yer almıştır.
Açılan diğer kadrolar için herhangi bir söylemde dahi bulunulmadan haberde yer alan asılsız ithamlarla üniversite yönetimince sınava tabi bir idari işlemde sadece Ziraat Mühendisi kadrosunun hedef gösterilmesi kabul edilemez bir tutumdur.
Ziraat Mühendisliği mesleğinin insanlık tarihindeki önemi, Ziraat Mühendisliği eğitiminin ülkemizdeki köklü tarihi, Ziraat Mühendisleri olarak dünya ve ülke tarımımıza katkılarımız ortadadır.
Ülkemiz tarımı, mesleğimiz ve meslektaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması konusundaki onurlu ve dik duruşumuzdan, demokrasiden, bilimden ve emekten yana ilkeli tutumumuzdan ödün vermeyen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası olarak; bahse konu taraflı haberle bu gerçeği ortadan kaldırmak isteyenlere geçmişten bugüne izin vermedik, mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına bundan sonra da izin vermeyeceğiz.
Afyonkarahisar İl Temsilci Yardımcımız İbrahim GÜLTEKİN hakkında yürütülen itibarsızlaştırma kampanyasına karşı bu süreçte her zaman meslektaşımızın yanında olduğumuzu ve mesleğimiz adına bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Emine Derya AŞKINER
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası
Afyonkarahisar İl Temsilcisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031