Güncel Haberler

Afyon’u Side Mazi temsil edecek …

Afyon Gençlik Spor Tenis Hocası Süleyman Demirkan’ın öğrencisi Side Mazi Antalya Tenis İhtisas Külübü ATİK’de düzenlenen turnuvaya katılıyor.

Afyon FSM’de düzenlenen Türkiye Tenis Federasyonu tarafından yapılan turnuvada 9 yaş şampiyonu olan Side şimdi de şansını Antalya’da düzenlenen ve bugün başlayacak olan turnuvada deniyor. 2 yıldır tensi dersleri alan Mazi kendi yaş gurubunda bulunan 30 sporcu ile yarışacak. Side Mazi, geçen yıl yapılan turnuvada yarı final oynamıştı.

Afyon’da tenise karşı önemli bir ilgi olmaya başladı.

side mazi (1)

Özellikle Gençlik Spor’un düzenlediği yaz okulları ile başlayan tenisle tanışma çocukların ilgisi ve tenisi sevmesi ile lisanslı sporcu haline gelmeye başladılar. 50’ye yakın 7 ile 15 yaş arası tenisçi ile Afyon’da önemli bir tenis alt yapısı oluşmaya başladı. Onlardan biri de Side Mazi.

 Antalya’da bugün başlayacak olan turnuva bayramın 2. Gününe kadar devam edecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen tenisçiler dereceye girebilmek için 45 derece sıcak altında ter dökecekler. 9 yaş gurubunda mücadele verecek olan Side Mazi, “Geçen yıl Antalya’da yine yazın yapılan 2 turnuvada mücadele ettim. O turnuvalar benim ilk kez katıldığım ve tecrübe edindiğim turnuvaydı. Şimdi daha hazır bir şekilde gidiyorum ama en çok da sıcak Antalya sıcağı beni endişelendiriyor” dedi.

Sırada Denizli var

Afyonlu tenisçi Side Mazi, “Antalya’da yapılan bu turnuva çok önemli. Bu sene katıldığım ilk turnuva FSM’de yapılan turnuvaydı ve burada şampiyonluk kupası almak kısmet oldu. Şimdi şansımı Antalya’da deneyeceğim ve daha Ağustos ayında ise Denizli’de yapılacak olan yaz kupası var oraya hazırlanacağım. Denizlide yapılacak olan turnuvaya sadece ben değil ekip olarak gideceğiz kısmet olursa Afyon’a kupalarla döneceğiz” dedi.

 

Antalya tenis İhtisas Kulübü ATİK’de düzenlenen turnuvaya 13 Temmuz 17 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Turnuva 3 farklı yaş gurubunda yapılıyor. 8-9 ve 10 yaş gurupları arasında 120’den fazla sporcu kayıt yaptırdı. O sporculardan biri de Afyon temsilcisi Side Mazi olacak. Antrenör Süleyman Demirkan, “Her sporcu için turnuvalar çok önemli ve onların gelişmesini sağlar. Side Mazi bizim önemli sporcularımızdan biri ve geçen yıl 7 yaşında olmasına rağman 9 yaşındaki rakipleri ile mücadele ederek yarı final oynadı. Şimdi 8 yaşında yine rakiplerinden bir yaş küçük olmasına rağmen başarılı bir turnuva geçireceğinden eminim” dedi.

side mazi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.