Güncel Haberler

Mehmet Parsak,tan Kadir Gecesi mesajı…

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı. “ En hayırlı gece, Yüce kitabımızın bu mübarek günde sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) indirildiğini söyleyen Parsak, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini kutlarım” dedi

 Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e Nur Dağı’nda bulunan Hira Mağarasında ilk vahyin geldiği gün olan Kadir Gecesi’nin en müstesna gün ve bin aydan bile hayırlı olduğunu söyleyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, “ Böylesi hayırlı bir günün Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize, Yüce Türk Milletine ve İslam coğrafyasına sevgi, saygı, hoşgörü, bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz” ediyorum” dedi

BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR

Kadir Gecesinin insanlar için bir fırsat olduğunu söyleyen Parsak, “Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de , ““Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tâ tan yeri ağarıncaya kadar.” şeklinde buyurmuştur. Yine Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bir hadisinde , “Kadir gecesini, fazilet ve kudsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan bekleyerek ibâdet ve tâatle geçiren kimsenin kul hakkı hâriç geçmiş günâhları bağışlanır.” buyurmuştur. İşte Kadir Gecesi bizler için bu kadar kıymetli ve manalıdır. Tüm inananlar için bu gecenin bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUZ

Mübarek Kadir Gecesinin tüm inananlara sevgi, barış, huzur, hoşgörü ve bereket getirmesini isteyen Parsak, “Yüce Allah her zaman inananların yanındadır. Bizler bu mübarek geceyi en güzel şekilde idrak etmeli ve Allah’a yakışan kullar olmalıyız. Bu mübarek gecenin hatırına Türk-İslam coğrafyasında akan kanın durmasını, insanlığa barış getirmesini diliyoruz. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin, Yüce Türk Milletinin ve İslam dünyasının Kadir Gecesini tekrar kutlarım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.