Güncel Haberler

Afyonkarahisar üzerine oyunlar oynanıyor…

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Afyonkarahisar üzerinde birilerinin çeşitli oyun oynamaya çalıştığını ileri sürerek, ‘’Afyonkarahisar’ın tam ortasında Kürtçe pankart açarak eylem yapanlar, 8 Mart adı altında Afyonkarahisar’ın tepkisi ölçüyor. Bundan sonra bu olayların arkası gelecektir diye düşünüyorum’’ dedi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle bir açıklama yapan Kumartaşlı, İstiklal Marşımızın, gerek şiir, gerekse beste olarak çok zengin bir anlamı olduğunu vurguladı.

İstiklal Marşı’nın içinde ulusal kurtuluşumuz, sonsuz egemenliğimiz, kahramanlığımız, eşsiz anlatımlarla ifadesinin bulunduğuna işaret eden Kumartaşlı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
‘’İstiklal Marşımız, gerek şiir, gerekse ezgi olarak yıllardır milletimizin göğsünü kabartmaktadır. Zor günlerde milletimizin moral kaynağı olmuştur. İstiklal Marşımızın gerek şiir, gerekse ezgi (müzik) olarak doğru söylenmesi çok önemli ve hassas bir gerekliliktir. Eksik veya yanlış söylenmesi anlamını da zedelemektedir. İstiklal Marşımızın, gerek şiir, gerekse beste olarak çok zengin bir anlamı vardır. Bu anlam içinde ulusal kurtuluşumuz, sonsuz egemenliğimiz, kahramanlığımız, eşsiz anlatımlarla ifadesini bulmaktadır. İstiklal Marşımız; kalbimizdeki ortak duygu ve heyecan, bileklerimizdeki güç, göğüslerimizde atan coşkulu yürek ve alınlarımızda parıldayan gururdur.

Mehmet Akif Ersoy; “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diye dua etmiştir. Bu duaya hepimiz yürekten katılıyoruz. Ama ülkemizin içerisinde bulunduğu durum hiç te iyiye gitmemektedir. Yapılan açıklamalar her ne kadar ülkemizin bölgesel güç olduğu, coğrafyada lider konumunda oldu iddia edilse de, iktidar maddi manevi güçlü diye açıklamalar yapılsa da Şehit Ailelerinin ve Gazilerin gözünde hiç te öyle değildir. Ülkemiz bir gidişat için de ama bu gidiş iyi bir gidiş değildir.’’

-Afyonkarahisar üzerinde oyunlar oynanıyor

Afyonkarahisar’da bir kısım insanın çeşitli oyunlarla Afyonkarahisarlıların nabzını ölçmeye çalıştığını belirten Kumartaşlı, Afyonkarahisar’da açılan kürce pankartların bunlardan sadece biri olduğunu kaydetti.

Bu tür oyunlara sessiz kalmayacaklarının altını çizen Kumartaşlı, şöyle dedi:

‘’Afyonkarahisar üzerinde son günlerde birileri büyük oyunlar oynamaya çalışıyor ve Afyonkarahisar üzerinden nabız yoklanıyor. Afyonkarahisar bu olaylara sessiz kalıyor. Afyonkarahisar dışından gelip Ali Çetinkaya’ya dil uzatanlar, Afyonkarahisar’ın tam ortasında Kürtçe pankart açarak eylem yapanlar, 8 Mart adı altında Afyonkarahisar’ın tepkisi ölçüyor. Bunlara Afyonkarahisar sessiz kaldı. Bundan sonra bu olayların arkası gelecektir diye düşünüyorum. Kürtçe pankart açılacak yer mi kalmadı? Afyonkarahisar bunun için özellikle seçildi.

Ben Gazi İsmail Kumartaşlı olarak Allah’tan temenni ediyorum ki, inşallah bu girişim son olur. Afyonkarahisar bu olaya sessiz kaldı ama ikincisi olacak olursa buna sessiz kalmayacağımızı bildiririm.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.