Güncel Haberler

22 Mart Dünya Su Günü’nde arsenikli su mu içiyoruz ?

 22 Mart Dünya Su Günün’nde arsenikli su mu içiyoruz…

Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “22 Mart “Dünya Su Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında suyun insan yaşamındaki yeri ve önemine dikkat çekti ve son günlerde Afyonkarahisar da yaşanan Arsenikli su sorununu değerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanlığı bir açıklama yaptı ve Afyonkarahisar da Arsenikli Suyun yarattığı tehlikenin boyutlarını ortaya koydu. Tabip odası yönetim kurulunun da belirttiği gibi skandal bir gerekçe ile arsenik testinin maliyeti gerekçe gösterilerek suların arsenik ölçümü dahi yapılamamaktadır.

Yıllardır arsenikli su sorunu yaşayan ilimizde sadece 4 ilçe ve 11 belediyemizde DSİ Genel Müdürlüğü tarafından arsenik arıtma tesislerinin yapıldığı biliniyor ama bu tesislerde de arıtma sonuçlarının ne olduğu kesinlikle bilinmemektedir.

İl merkezi de dâhil 107 belediyemizin ve köylerimizin de bu konuda acilen testlerinin yapılması ve çıkacak sonuçlara göre bütün belediyelerimize ve köylerimize arıtma tesislerinin kurulması sağlanmalıdır. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.