Güncel Haberler

YETMEZ AMA…!

Şuhut sanki sahipsiz gibi. Şuhut Haber sitesinde bir haber yayınlamıştık; “Halkın Önüne Çıkıp Nasıl Oy İsteyecekler” demiştik. Şuhut’ta gördüğümüz eksiklikleri sıralamıştık. Bunlardan bir tanesi Gali Çayını ve çevreyi kirleten işletmeleri işaret etmiştik.

DSİ ve Belediye hemen gali çayı temizliğine girişmişler, Gali çayı sanayinin başlangıcından itibaren 3km temizleme işlemi yapıldığı belediye resmi sitesinde ifade edilmiştir. Beklenilen temizlik işi yapılırken Haberi yapanlarda bilgilendirilmelidir. Korkmayın bu bilgilendirme bizim itibarımız artmaz veya azalmaz.

O yazımızda birkaç konuya değinmiştik.2011 yılında imar mevzuatına aykırı birkaç uygulama yapıldığı bununla ilgili bir açıklamada gelmedi. Canınız sağ olsun. Bilgi vermeye bilirsiniz. Ancak bizde takibini bırakmayacağız.

Baz istasyonundan halkın rahatsız olduğunu ifade etmiş ve İmar Mevzuatına Aykırı kurulan bu kule şeklinde baz istasyonu ile ilgili neden işlem yapılmadığını sormuştuk. Bununla ilgili şu ana kadar bir işlem yapılmadığı gibi; Hiç olmazsa kanunun size verdiği yetki kullanılarak işletmeye 3 bin 5 yüz lira civarında ceza yazarak seçmeninize Yetmez Ama Elimizden Geleni Yaptık Dersiniz. Bir zahmet bize de makbuzun fotokopisini gönderirsiniz yayınlarız.

Atık su arıtma tesisi mutlaka çalıştırılmalı, kurumlar çevreyi kirleteceğine altına attığı imzanın yükümlülüklerini yerine getirmelerini istersin. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyip çevreyi kirletirse ceza kesersin, akıt su arıtma tesisini çalıştırırsın ve yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlarsın.

Sizi hep eleştirmediğimizi bilirsiniz. “El İnsaf” diyerek size haksızlık yapıldığını da ifade etmiştik. Unutmadığımız bir durumda “MUSTAFİ EFENDİ” ifadesi. Takıntımız yok, ancak “Müstafi Efendi” kim her an göstere biliriz. Ancak bizim vicdanımız müsaade etmiyor. Onun için bu konulara hiç girmedik.

Şehrül Emin Olunması temennisi ile,

 

 

 

 

3 comments

  1. siz şuhutun çok önemli haber sitesi olduğunuz için hemen gali çayını temizlemeye başladılar.Kelin mehlemi olsa kendi başına sürer siz de kelsiniz ama mehlem yok allah size akıl fikir sıhhat versin 🙂

  2. Şuhutta belediyenin kendi imkanları ve kendi projelri ile yapılan hiçbir yatırım yok. Bakan beyin devlet katkısı ile yaptığı hariç.Sanayi bölgesinde ,aydın köyü çıkışı ve diger mah.vatandaşa hizmet yok.Çarşıda ve sanayi bölgesinde köpekler başı boş.Çarşı kaldırmlar bazı kişiler tarafından istila,karadilli cad.ARABA geçemiyor.her taraf aaraba park yeri.çarşı içi rezil. v.b

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.