Güncel Haberler

UZANILAMAYAN EL’LERE UZANMA PROJESİ…

İlçemiz merkez, belde ve köylerinde gönüllü 17 kişiden oluşan ekip vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için sosyal ve maddi araştırmalar yaptı. Kaymakamımız Sayın Eyüp ÇALIŞIR’ın isteği ile Şuhut Proje Koordinasyon Birimi Koordinatörü Rafet Alkaya koordinatörlüğünde kurulan 3’ü bayan 17 kişilik gönüllü ekip kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, öğretmen ve sağlık personelinden oluşmaktadır. Bölgeye giden gönüllüler mahallindeki muhtar, İmam, okul idarecileri ve aile hekiminden aldığı isimler ile yüz yüze görüşerek kayıtlarını tutmaktadırlar. Kaymakamımız Sayın Eyüp Çalışır Proje Koordinasyon Birimi ve gönüllü ekiplerin yaptıkları çalışmaları kısaca şöyle özetledi.

“Bu çalışmamızda öncelikli hedefimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak zayıf yönlerimizi belirlemek, Vakfımıza ulaşan vatandaşlarımızın yanında ulaşamayan vatandaşlarımıza el uzatmak ve mutlu olmalarının önündeki ilk engelleri kaldırmaktır.

Yapmış olduğumuz araştırmalarda vatandaşlarımızdan yaşlı, dul, engelli ve özürlü olanların kendi ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadıkları, evlerinde tamir ve tadilata ihtiyaç olup olmadığı, kapılarının çalınıp çalınmadığı, evlerinde mefruşat, mutfak malzemesi ve giyim eşyalarına ve gıda maddelerine ihtiyaç olup olmadığı, sağlık sorunlarının olup olmadığı ve yaşanılan çevrenin öngöremediğimiz sosyal sorunlarını yerinde tespit ederek kayıt altına alınması hedeflenmiştir. Ayrıca yaşlılık maaşı, özürlü maaşı, dul maaşı vb. sosyal haklar konusunda da vatandaşlarımıza rehberlik yapılmıştır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.