Güncel Haberler

Teşvik yerine darbe!

İlçemizi ziyaret eden MHP Milletvekili Adayı İsmail Elibol, “AKP hükümeti, hayvancılığı teşvik etmek yerine kendi vatandaşına darbe vurmayı tercih ediyor” dedi.

sht2 sht1

 

 

 

 

 

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmail Elibol, Şuhut ilçesi, Canlı Hayvan Pazarını ve Şuhut esnafını MHP İl Başkanı Raşit Demirel, MHP Şuhut İlçe Başkanı Tahir Genç, Belediye Meclis Üyesi Murat Dede, Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Kudanç ve Afyonkarahisar MHP Kadın Kolları ile birlikte ziyaret etti. Şuhut esnafı ve hayvancılıkla uğraşan köylülerle kucaklaşan Elibol, esnaflık ve hayvancılığın ne denli zor şartlarda yürütüldüğünü iyi bildiğini söyledi. Vatandaşların dertlerini dinleyen Elibol, Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kesimin ihtiyaçlarına cevap verecek projeleri olduğunu kaydederek, özellikle çiftçi, esnaf ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların MHP iktidarında nefes alacağını vurguladı.

MAZOT 1 LİRA 75 KURUŞ OLACAK

Esnafın emekli aylığından kesilen SGK primini kaldıracaklarının sözünü veren Elibol, “Sağlık hizmetinde alınan ek ücret ve katılım payı uygulamasına son vereceğiz. Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz, emekli aylığı zammını özel bir endeksle belirleyeceğiz. Emekli aylığı hesabından refah payını çoğaltacağız. Yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gideceğiz. Sosyal refahı artıracak destekleyici düzenlemeler yapacağız. Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak. Mazot 1 lira 75 kuruş olacak” ifadelerine yer verdi.

AKP HAYVANCILIĞI BİTİRDİ

shtHayvancılık konusunda AKP iktidarının yanlış politikaları sonucu hayvancılığın bitme noktasına geldiğini ifade eden Elibol, “Dünyaya et ihraç eden, canlı hayvan satan bir ülke olmamız gerekirken, canlı hayvan ithal eder hale geldik. Eğer doğruysa yine seçim sonrası dışarıdan tam 100 bin canlı hayvan getirileceği konuşuluyor. Bu durum kendi vatandaşına vurulan bir darbedir. Bizim hayvancılığı teşvik etmemiz gerekirken, sağolsun AKP hükümeti, teşvik yerine kendi vatandaşına darbe vurmayı tercih ediyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.