Güncel Haberler

Tahir Genç;Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İlçe Başkanı Tahir Genç, MHP’nin ortağı olduğu 57. Hükümet döneminde Şuhut’un ciddi hizmetlere kavuşturulduğunu, kısa sürede birçok yatırımın ilçeye kazandırıldığını kaydederek; “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

21 Aralık’tan bu yana Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İlçe Başkanlığı görevini yürüten Genç, 4 aylık süre zarfında yapılan teşkilat çalışmalarını anlattı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortağı olduğu ve 1999-2002 yılları arasında görev yapan 57. Hükümet döneminde ilçemize ciddi manada yatırım ve hizmet kazandırıldığını kaydeden Başkan Genç, “Çok kısa süren bu koalisyon hükümeti döneminde ilçemize ciddi yatırımlar kazandırdık. İnşaallah MHP’nin tek başına iktidarında daha fazlasını yapacağız” dedi.

 “ÇALIŞMALARA GENEL MERKEZ ZİYARETİ İLE BAŞLADIK”

21 Aralık 2014’te gerçekleşen MHP Şuhut İlçe Kongresi’nde delegelerin teveccühü sonrası İlçe Başkanlığı’na seçildiğini hatırlatan Başkan Genç, 4 ayı aşkın süredir gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. Seçildikten hemen sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezini ziyaret ettik. Bu ziyarete eli boş gitmedik. Aklınıza hediye götürdüler diye gelmesin. MHP Genel Merkezi’ne ilçemizin sorunlarını içeren bir dosya ile gittik. Dosyada alt yapıdan işsizliğe kadar bütün sorunlar ve bizim bu sorunlara getirmeyi planladığımız çözümler bulunmaktaydı. Dosyayı bizzat Genel Başkanımız’a teslim ettik. Kendisine ilçemizle ilgili görüşlerimizi ilettik. O’da bir ilçe başkanının böyle bir çalışma yapmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek bizlere teşekkür etti. Genel Başkanımız, kendisi ile gerçekleştirdiğimiz verimli görüşmenin akabinde tüm Şuhutlular’a hasleten selamlarını iletmemizi istedi. Bu vesile ile de bu vebalden kurtulmuş olalım. ” dedi.

 “GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZI ŞUHUT’A DAVET ETTİK”

Genel Merkez ziyaretleri kapsamında Genel Başkan Yardımcıları ile de görüştüklerini kaydeden Genç, “Genel Başkan Yardımcılarımız Zuhal Topçu ve Mevlüt Karakaya ile de görüşme yaptık. Bu görüşmelerin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçerek, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Kemalettin Yılmaz ile bir araya geldik. Kendisi de saolsunlar bizleri Afyondaymış gibi ağırladı.  Meclis’te de davamızın sevilen simalarından Iğdır Milletvekilimiz Sayın Dr. Sinan Oğan ile görüştük. Orada yaptığımız her temasta ilçemizi anlattık, ilçemizi anlattığımız herkesi Şuhut’a davet ettik. Yoğun seçim programı sonrası teşkilat olarak düzenleyeceğimiz bir programda inşallah Şuhut’ta, aramızda olacaklar.” Dedi.

sht sht1

 “BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ DÜZENLEDİK”

27 Şubat Cumartesi akşamı türlü sıkıntılardan ötürü bir araya gelemeyen Ülkücüleri, bir ve bütün yapabilmek için bir program düzenlediklerini kaydeden Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’. Biz bu anlayışı şiar edindik. Bu anlayışın gereği olarka Şuhutlu Ülkücüleri ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’ adlı program ile bir araya getirdik. Hemşerilerimizden de yoğun ilgi gören bu gece ile birlik ve beraberliğimizi güçlendirdik. Ayrıca 17 Mart’ta Çanakkale Şehitlerimiz için teşkilatımızda Mevlid-i Şerif okundu. İlçe Müftümüz Sayın Kazım Güzel beyefendiye ve İmam Hatiplerimiz Nurettin Özdemir, Ramazan Çakal ve Yusuf Çakıcı tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Bu gecede edilen dualarımızın kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, kıymetli hocalarıma teşekkür ederim.”

sht2

sht3

“80 HEMŞERİMİZ PARTİMİZE GEÇTİ”

MHP Şuhut İlçe Teşkilatı’nın daha da güçlenmesi için üye kaydı çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden Başkan Genç, “Bu çalışmalar kapsamında 40’ı AKP’den olmak üzere 80 hemşerimiz Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçti. Bu gönüldaşlarımız için rozet takma töreni düzenledik. Beklediğimizin üzerinde bir katılımla gerçekleşen bir tören oldu ve il teşkilatımız ve vekil adaylarımızda katılım gösterdi. Teşkilat binamıza sığmayan bir kalabalıkla gerçekleştirdiğimiz bu törende partimize katılımların ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Partimize katılımlar halen devam ediyor. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız içinde inşaAllah en yakın zamanda yeni bir rozet takma töreni düzenleyeceğiz. Bu çalış” dedi.

 “SAĞLIK MESLEK İŞSİZLİKLE MÜCADELE EDİYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortağı olduğu ve 1999-2002 yılları arasında görev yapan 57. Hükümet döneminde yapılan hizmet ve çalışmaları hatırlatan Genç, “3 yılı bile bulmayan kısa sürede ciddi hizmetler yaptık. Birçok hemşerimiz iş aş sahibi oldu. Bunları burada tek tek isim isim açıklamamız uygun olmaz ancak merak edenlere parti binamızda tek tek izah ederiz. Halen eğitim veren Sağlık Meslek Lisemiz bu koalisyon döneminde ilçemize yapılan çok ciddi bir yatırımdır. Şuan bu okulumuz Şuhut’ta işsizlikle mücadele eden en ciddi yatırımdır.  Mezunlarının neredeyse tamamı iş sahibi olur. Kamuda olmasa bile özel sektörde rahatlıkla iş bulabilirler. Biz bu okulu 90 günde inşa ettik ve hizmete açtık. 90 günde patates bile yetişmezken biz bir okul inşa ettik.” Dedi.

 “YOLUN GENİŞLETİLMESİYLE BİRÇOK KAZA ÖNLENDİ”

Aynı dönemde kendisinin de İl Genel Meclisi Şuhut Üyeliği görevini yaptığını hatırlatan Genç, “O dönem yapılan hizmetlerin tamamında Milliyetçi Hareket Partisi’nin imzası vardır. Şuhut-Afyon arası yolun genişletilmesi o dönem kabinede Bayındırlık ve İskan Bakanımız olarak yer alan Prof. Dr. Abdulkadir Akcan’ın hizmetidir. Bu hizmet sayesinde köy yollarını bile mumla aratan bir yolun yerine daha geniş bir yol yapılmış ve birçok kazanın önüne geçilmiştir. Bu yolda daha yapacağımız çalışmalar vardı. Özellikle Ağzıkara virajı ve sürekli kazaya meydan veren rampalar ile ilgili çalışma yapılacaktı ancak Hükümet seçim kararı aldı. Yani bu yol halen bizim bıraktığımız gibidir. Ciddi bir çalışma bizim iktidarımızla birlikte elbette yapılacaktır.” Dedi.

 “İLÇEMİZE ÇİVİ ÇAKAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Parti yada Hükümet ayırt etmeksizin ilçemize yapılan her türlü olumlu yatırım ve hizmetin arkasında olduklarını kaydeden Genç, “Başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere ilçemize geçmişten bugüne hizmet eden Belediye Başkanları’na, İl Genel Meclisi Üyeleri’ne, siyasi partilerin geçmişten günümüze ilçe başkanlarına, kısacası Şuhut’a hizmet etmiş hayatta olan kim varsa hepsine teşekkür ederim. Vefat edenlere de Allah’tan rahmet dilerim.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031