Güncel Haberler

SYDV MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

SYDV VAKFINDA YOLSUZLUK İDDİALARI

SYDV’da yapılan ilk teftişte 100 bin TL’lik bir açık olduğu tespit edilirken, vakıf yöneticileri tarafından bunun hesabının verilemediği ve geçtiğimiz ay içerisinde emekliliğini veren Vakıf Müdürü M.B’nin ise zimmetine para geçirdiği iddiası ile tutuklandığı öğrenildi.

İlimizde fakru zaruret içinde olan yardıma muhtaç, fakir ve zor durumda olan insanlara yardım yapan bir kuruluş olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında son zamanlarda ortaya çıkan söylentiler üzerine Vali İrfan Balkanlıoğlu gerekli incelemeler yaptırıyor.

GEREKLİ TEFTİŞLER SÜRÜYOR
Son çıkan Valiler Kararnamesi ile ilimize yeni atanan ve aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı olan İrfan Balkanlıoğlu’nun teftiş ettirmesi sonucu Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında bir takım yolsuzluklar olduğu, gerek kömür yardımlarında olsun, gerek ayni ve gerekse maddi yardımlarda düzensizlikler ve hesap tutmazlıkları olduğu öğrenildi. Hesaplarda da büyük açıkların olduğunun öğrenildiği Merkez SYD Vakfında gerekli teftişler sürüyor.

MÜDÜR M.B TUTUKLANDI
SYDV’da yapılan ilk teftişte 100 bin TL’lik bir açık olduğu tespit edilirken, vakıf yöneticileri tarafından bunun hesabının verilemediği ve geçtiğimiz ay içerisinde emekliliğini veren Vakıf Müdürü M.B’nin ise zimmetine para geçirdiği iddiası ile tutuklandığı öğrenildi. SYD Vakfında teftiş hala sürüyor. Yolsuzluğun büyük boyutlara ulaşmasından endişe ediliyor. Önümüzdeki günlerde bu teftiş ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili yetkililerin bir açıklama yapması bekleniyor. (Gazete 3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.