Güncel Haberler

COB’dan Afyonkarahisar’a 5 Adet Daha Katı Atık Toplama Aracı

ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN AFYONKARAHİSAR’A 5 ADET DAHA KATI ATIK TOPLAMA ARACI…

Çevre ve Orman Bakanlığınca hibe edilen 103 adet katı atık toplama araçları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun iştirakleriyle 30 Mart’ta gerçekleştirilen merasimle sahiplerine verildi.

103 adet sıkıştırılmış katı atık toplama aracının daha ilgili belediyelere verilmesiyle, bu güne kadar Belediyelerimize 333 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu hibe edilmiştir.

Bu 103 adet araçtan 5 adedi ise Afyonkarahisar merkez, Dazkırı, Bayat, Evciler ve Hocalar ilçelerine verilmiştir.

Araçların hayırlı olması temennisinde bulunan Başbakan Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanlığına da hizmetlerinden dolayı şükranlarını sunduğunu söyledi.

Düzenlenen merasimde konuşan Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise çevre temizliğinde katı atıkların düzenli toplanıp bertaraf edilmesinin önemine işaret etti.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çöplerin düzenli toplanmaması durumunda nehirlerde, göllerde ve denizlerde kalıcı kirliliğe sebep olduğuna dikkati çeken Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, teslim edilen çöp kamyonları ile Türkiye’de önemli bir adım atıldığını ancak daha fazla çöp kamyonuna ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.