Güncel Haberler

ÖZDEMİR KONGRE SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ…

MHP İlçe Başkanı Halil Özdemir yaklaşan ilçe kongresi öncesi Sandıklı teşkilatının çalışmaları ve kongre sürecini değerlendirdi.  MHP İlçe Başkanı Özdemir yaptığı yazılı açıklamada: “Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı İlçe başkanlığı olağan kongresi 30 Kasım Pazar günü Saat 13.00’da Sandıklı belediye düğün salonunda yapılacaktır. Kongremize partimizin bütün mensupları ve tüm sandıklı halkı davetlidir.

TEK LİSTE İLE SEÇİMLERE GİRMEYİ PLANLIYORUZ. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Sandıklı ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday değilim. İlçe Kongremizde tek liste olarak seçime girmeyi planlıyoruz ve çalışmalarımızıda bu yönde yapıyoruz. Ancak partimiz üyesi olan her arkadaşımızın aday olma hakkı vardır. Böyle bir durumda parti içi demokrasiyi en iyi şekilde işleteceğiz.

ASKI LİSTESİNDE İSMİ OLMAYANLAR MÜRACAAT ETSİN. 30 Kasımda yapacağımız kongremizle ilgili hazirun listeleri daha önceki yıllardan farklı olarak genel merkezimizin tek çatı programından gönderilmiştir. Genel merkezimizden alınan listeler şu anda askıdadır. Partililerimizin isimlerini ilçe teşikatımıza gelerek kontrol etmeleri yada internet üzerinden Yargıtayın ilgili sitesinden kontrol ederek listelerde eksiklikleri varsa bildirmeleri gerekmektedir.

PARTİ TÜZÜĞÜMÜZE GÖRE HAREKET EDİYORUZ. Her kongre döneminde olduğu gibi bir takım art niyetli kişiler üye listelerimizle ilgili dedikodu üretme gayreti içindeler. Şunu herkesin iyi bilmesini istiyorum siyasi partiler tüzükleriyle yönetilir. Bir parti üyesi ölüm, istifa, ihraç ve başka partiye üye olmasının dışında partiden kaydı silinemez. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes parti üyeliğini Yargıtay sitesinden kontrol edebilir. Partimize üye olmanın şartıda yönetim kurulu kararına bağlıdır. Yönetim kurulumuz bu yetkisini partimizin yıllardır kapısının ne tarafa açıldığını bile bilmeyen kişilere devretmek mecburiyetinde değildir.

MÜRACAAT EDİN, OYUNUZU KULLANIN. Şu hususu bütün camiamızın iyi bilmesini istiyorum. Partimizin üyesi olduğu halde hazirun listesinde ismi olmayan arkadaşlarımız varsa bize müracaat ettikleri taktirde gerekli düzeltme yapılacaktır.Yalnız samimi partililerimiz arasına fitne sokmak isteyen sosyal medya üzerinden partimizin kurumsal kimliğini ve yöneticilerini yıpratmak isteyen şaklabanlarada asla müsaade edilmeyecektir.Bu durum il başkanlığımız ve Genel merkezimiz tarafındanda hak ettiği şekilde karşılık bulacaktır.

30 Kasımda yapacağımız kongreden bu güne kadar olduğu gibi bütün eski ilçe başkanlarımızla uyumlu çalışacak bir yapının çıkmasını, partimizi 2015 seçimlerine iyi hazırlayacak kadroların göreve gelmesini, kongremizin ilçemize ilimize ülkemize ve camiamıza haylı olmasını diliyorum”dedi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.