Güncel Haberler

Mısırlıoğlu; “Zafer Haftası Afyonkarahisarlıların itibarıdır”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti zihniyetinin Zafer Haftası kutlamalarını her yıl daha da sönük geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Cumhuriyetin kurulduğu topraklarda, halkın zafer haftasına katılımı engelleniyor” dedi.

Her Ağustos ayının son haftasında kutlanan Zafer Haftası kutlamalarına halkın katılımının bilerek ve planlı bir şekilde yok edilmeye çalışıldığını ifade eden Başkan Mısırlıoğlu, kentin Fuar alanında düzenlenen ve halkın ücretsiz olarak katıldığı tüm etkinliklerin artık yapılmadığına dikkat çekti.

FUAR ALANI YOK EDİLİYOR

Geçmiş yıllarda Zafer Haftası etkinlikleri arasında Fuar alanında düzenlenen konser ve halk oyunlarının yanı sıra bir fuarın da beraberinde düzenlendiğini hatırlatan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, bu etkinliklerin yok edildiğini söyledi.

Mısırlıoğlu; “Yıllardır halkımızı bir araya getiren Zafer Haftası etkinliklerinin büyük bir kısmını oluşturan Zafer Festivali, fuar alanından alındı. Halkın ücretsiz katıldığı konserler artık Motokros alanında ücretli olarak yapılıyor. Zafer Haftasının kutlanmasına bile tahammülü olmayan bu zihniyet, ne yaparlarsa yapsınlar halkımızın zaferinin önüne geçemeyecektir. Çürümeye terk edilen Fuar alana fırın yapmayı düşünün zihniyet yakın bir süre içerisinde burayı da ranta açarsa hiç şaşırmam. Çünkü bunların tek bildiği beton, tek düşündükleri para” dedi.

HANİ YENİ FUAR ALANI YAPILACAKTI?

Fuar alanın bir mesire alanından farkı kalmadığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Fuar alanın yetersiz olduğu gerekçesiyle yeni yapılacak Fuar alanının akıbetini sordu.

Başkan Mısırlıoğlu; “İkbal-Güral Otel’in arkasında, 150 bin metrekarelik bir hazine arazisini fuar alanı olarak planladık diyordunuz, ne oldu? Aradan 6 yıl geçti. Daha kaç yıl beklememiz gerekecek. Yenisini yapacağız diye eskisini çürümeye terk ettiniz. Millete müjde, müjde diye duyurduğunuz yalanlarınızdan biri daha gün gibi ortada. Siz yalan söylemeye devam edin biz de sizlerin yalanlarınızı yüzünüze vurmaya devam edeceğiz. Ağzınızdan çıkan her kelimenin takipçisiyim” diye konuştu.

HALKIN MALI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLİYOR

Afyonkarahisar’da çürümeye terk edilen alanların halkın malı ve halkın parasıyla yapılan yerler olduğunu hatırlatan Başkan Mısırlıoğlu, karşılarında kendi çıkarlarını düşünen, halkın çıkarlarını ise yok eden bir zihniyet ile karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırlık Yaz Akşamları etkinliği için yapılan Hıdırlık açık hava tiyatrosunun kaderine terk edildiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu; “Milletin bırakın eğlenmesini nefes almasını dahi istemeyen bu zihniyet, milyonlar harcanarak önceden yapılan eserlere de sahip çıkmıyor. Hıdırlık açık hava tiyatrosu kaderine terk edilmiş ve her tarafını otlar kaplamış. Basiretsiz bir yönetimin basit bir ot mücadelesini bile yapamadığını görüyoruz. Bu milletin parasının nasıl heba edildiğini de bu zihniyet sayesinde bir kez daha görüyoruz” diye konuştu.

HANİ İTİBARDAN TASARRUF OLMAZDI?

AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği ‘İtibardan tasarruf olmaz’ sözünü hatırlatan Başkan Mısırlıoğlu; “Hani itibardan tasarruf olmazdı? Zafer Haftası Afyonkarahisar’ın itibarıdır” dedi.

Zafer Haftası etkinliklerinin türlü bahanelerle giderek azaltıldığını ve halkın katılımının bilerek sağlanmadığını belirten Mısırlıoğlu; “Geçmiş yıllarda onlarca ülkeden halk oyunları ekipleri getirilir ve halkın ücretsiz katılımları sağlanırdı. Son yıllarda bu ülke sayısı azaltıldı. Neymiş maliyetleri yüksekmiş. Zafer Haftası Afyonkarahisarlıların itibarıdır. Cumhuriyetin temelleri bu topraklarda on binlerce Şehit kanıyla atılmıştır. Sarayın itibarı için para var Afyonkarahisarlıların itibarı için para yok öyle mi?” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930