Güncel Haberler

Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Şuhut’a bağlı köyleri ziyaret etti…

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Şuhut ilçesini ve ilçeye bağlı köyleri ziyaret etti. Türkiye MHP ile kalkınma hamlesini başlatacak 1 Kasım seçimlerinin ardından MHP’nin iktidara geleceğini söyleyen Sevim, “Bölgelerimiz ve illerimiz için hedef sektörler belirleyerek kalkınmanın temelini atacağız” dedi

Sevim b Sevim a

 

 

 

 

 

 

 

 

Seçim ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim Şuhut ilçesini ve ilçeye bağlı köyleri ziyaret etti. Beraberinde il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu ve Kadın Koordinasyon Kurulu üyeleriyle ziyaretlerini gerçekleştiren Sevim MHP’ye destek istedi.

PLANLARIMIZI HAZIRLADIK

Ülkemizin ve bölgelerin kalkınması için çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Sevim, “MHP iktidarında ülke genelinde bölge plânları ve il gelişme plânları hazırlanacak. Çağdaş dünya nimetlerinden bütün vatandaşların hakça yararlandığı bir kalkınma modelinin gerçekleştirilmesi bölgesel kalkınma politikamızın esası olacaktır. Ülkemizin sahip olduğu potansiyel harekete geçirilerek az gelişmiş yörelerde yaşayan halkımızın refah düzeyi yükseltilecek ve bölgeler arası gelişmişlik farkları giderilecektir.  Devletin şefkati ülkenin en ücra köşesindeki vatandaş tarafından hissedilecek, kimse aç ve açıkta bırakılmayacak, adaletle hükmedilecek, huzur ve güven tam olarak sağlanacaktır. Bölgelerin, illerin ve ilçelerin özellikleri, farklılıkları, gelişmişlik düzeyleri, temel sorunları ve potansiyellerinin belirlenmesine yönelik olarak ülke genelinde bölge plânları ve il gelişme plânları hazırlanacaktır.” dedi.

Sevim d Sevim c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEKTÖRLER BELİRLENECEK

Her il için ayrı çalışma yürütüleceğini kaydeden Sevim, “Her il ve ilçe için hedef sektörler belirlenecek,  yöreye özgü mikro kalkınma modelleri geliştirilecek. Her il ve ilçe için hedef sektörler belirlenecektir. Özellikle küçük ölçekli iller ve ilçeler için “bir il/ilçe bir sektör” prensibinden hareketle hedef alt sektörler somut olarak belirlenecek, devlet-millet işbirliği içinde uygulamaya konulacak projelere destek verilecektir.  Teşvik mevzuatı da bu doğrultuda ilçe ve sektör bazlı olarak düzenlenecektir. Yerel aktör ve dinamikler devreye sokularak yöreye özgü mikro kalkınma model ve projeleri geliştirilecektir. Az gelişmiş yörelerimizde kilit konumda bulunan kadrolar için nitelikli personelin bölgede çalışmasını özendirici ilave mali ve sosyal haklar sağlanacaktır” dedi.

İL YATIRIM VE KALKINMA OFİSLERİ KURULACAK

İller bazında önemli çalışma yürütüldüğünü ifade eden Sevim, “Özel sektörün güçlendirilmesi, girişimcilik ve rekabet ruhunun geliştirilmesi, bölgesel ve makro politikaların ahenk içinde yürütülmesi suretiyle yerel kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi için, valiliklerin eşgüdümünde ilgili kamu kurumları, üniversiteler, meslek kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasını sağlayacak “il yatırım ve kalkınma ofisleri” kurulacaktır. İl Yatırım ve Kalkınma Ofislerince bölge ve il gelişme planları çerçevesinde hazırlanacak “il eylem planları” ile ildeki her yerleşim biriminin sorunları tespit edilerek özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile çözülecektir” dedi.

Sevim ayrıca Tunceli’de PKK’nın hain pususu sonucu şehit olan Jandarma Kıdemli Astsubay Mehmet Şimşek’in Çay ilçesi Çayırpınar Köyü’nde gerçekleştirilen cenaze törenine katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930