Güncel Haberler

Millet Partisi, Kıbrıs sorununa el attı…

Millet partisi genel başkanı Aykut Edibali Kıbrıs ile ilgili bir Bildiri Yayınladı. Bildiri’de ABD’nin ve Batı’nın Kıbrıs’ta yeni bir Bosna akıbeti planladığını belirten Edebali, 6 madde ile de yapılması gerekenleri sıraladı.

Bildiride, “Bir ülke vatan olarak bilindikten sonra hangi noktasını diğerinden daha önemsiz sayabiliriz? Kars’ı mı, Edirne’yi mi, Bursa’yı mı, Konya’yı mı, Afyon’u mu? Çok iyi biliniz ki,bugün Kıbrıs üzerinde pazarlık yapmaya çabalayanlar, ülkemizin ve tarihimizin en aziz köşeleri için de aynı pazarlıklara sürüklenebilirler!..” diyen Edebali şöyle devam etti;

Uyarıyoruz: Yapılan pazarlıklar hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Hem yerli hem de yabancı pazarlıkçılar hesaplarını buna göre yapsınlar.

4 Ocak günü ABD Başkanı Obama Türkiye’ye Kıbrıs konusunda emir verme cüretini gösterdi!Türk milleti özgürdür! Türk Devleti Bağımsızdır!Ne Amerika’dan ne de Rusya’dan emir almaz!Almamalıdır!

Türkleri Rum insafına terk eden, adeta bir Bosna akıbetine sürükleyen yeni felaket planları hazırlanmaktadır. ABD’nin politikalarını devam ettirmek ve savunmak ülkemizi ve Kıbrıs’ı felakete sürükler. Türkiye’nin izleyeceği Kıbrıs politikası milli olmalıdır, bağımsız olmalıdır!

YAŞASIN BAĞIMSIZ KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Kıbrıs Davasının Esasları

Madde – 1 Türkiye, Bağımsız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımalı, gereklerine uymalı, cumhuriyetin dünyaca tanınmasını sağlamalıdır.

Madde – 2 Rumlarla federasyon tezi kabul edilemez.Kıbrıs Türklerinin Rumlarla eşit haklara sahip ve bağımsız oldukları kabul edilmeden hiçbir ilerleme sağlanamaz.

Madde – 3 Toprak, anayasa ve hürriyetler, göçmenler meselesi hiçbir şekilde Türkiye’yi 1974 öncesi felaketli Kıbrıs ortamına götürmemelidir.Türkiye ve Kıbrıs Türkleri için 1974 öncesinedönüş asla kabul edilemez.Toprak, anayasa, göçmenler, haklar ve benzeri konular hiçbir şekilde ayrı ayrı paketler halinde ele alınmamalıdır.

Madde – 4 Londra ve Zürih antlaşmalarıyla doğan haklarımızsürekli olarak saklı kalacaktır. Hiçbir platformda bu hakların münakaşasını kabul etmeyiz. Türkiye’nin garantörlüğünü, Türkiye’nin Kıbrıs üzerindeki haklarını hiçbir şekilde müzakere ettirmeyiz.

Madde – 5 1974 yılında Kıbrıs’ta yaşayan Türkleri ve Rumları Samson darbecilerinin zulmünden kurtaranKahraman Türk Askeri Kıbrıs’ta kalacak,bir adım geri atmayacaktır. Kıbrıs Türkleri, çeteci zalimlerinin karşısında kılları bile kıpırdamayan İngilizlere ve mazisi malum Rum yönetimine bırakılamaz.

Madde – 6 Aşikâr olan bir şey vardır. Türkiye’nin menfaatlerinin ancak, tarihen bir Türk toprağı olan Kıbrıs’ın savunulması ile sağlanabileceğidir. Türk milleti, yaşamak istiyorsa, mutlaka bu menhus Elen ablukasını yırtıp atmalıdır.

Kıbrıs, Girit, 12 Ege Adası ve Batı Trakya… Mutlaka Türkiye sınırlarına alınmalıdır. Türk illeri Anavatanına elbet kavuşacaktır!
Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:
TÜRK MİLLETİ
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

Afyon Kamuoyuna Millet Partisi İl Başkanlığı’ndan Duyuru

Millet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Selahattin Genç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bekası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Kıbrıs Maalesef ne iktidar ne muhalefet Kıbrıs’la ilgilenmemektedir. Halbuki Kıbrıs, Türkiye’nin Akdeniz’e açılan kapısıdır. Bu kapı kapanırsa, Türkiye mahvolur. Aynı zamanda Kıbrıs, Ata’larımızın yurdudur. Binlerce şehit verilerek alınmıştır. Afyon kamuoyunu Kıbrıs davasına duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın bulundukları sivil toplum örgütlerine, partilerine konuyu duyurmalarını önemle rica ediyoruz.

Bir kere inen bayrak, bir daha dikilmesi çok zordur. Afyon kamuoyuna Millet Partisi olarak duyururuz. Kıbrıs Senin Vatanın! Vatanına Sahip Çık! Kampanyasına https://www.change.org/ sayfasından ulaşabilirsiniz.”dedi.

kıbrıs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930