Güncel Haberler

Millet Kırahathanesi en zaman açılacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi vaatleri arasında bulunduğu ‘Millet Kıraathanesi’ ilçemizde ne zaman faaliyete geçecek.

Günlük gazetelerin ve kitapların yer aldığı, çay, kahve ve kekin ücretsiz olduğu kıraathaneye, daha çok gençler ilgi gösteriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde vaatleri arasında yer alan ‘Millet Kıraathaneleri projesi’ bir çok il ve ilçede hayat buldu. İlçemiz yöneticileri bu projenin hayata geçmesi ile ilgili şimde adar bir açıklamada bulunmadılar.
İlçe merkezinde bulunan genç ve yaşlıların ulaşım kolaylığı da göz önüne alındığında Hisar Tepesi Hem Millet Bahçesi hem de Millet Kıraathanesi olması gerektiği, Yılın 12 ayı faaliyet gösterecek olması da Hisar Tepesini bir cazibe merkezi haline getirebileceği Şuhut . halkı tarafından ifade ediliyor.

Kıraat etmenin okumak, hanenin ise yer ve mekan olduğu bilinmektedir. “İlk defa 19’uncu yüzyılda Osmanlı döneminde kitap okunan, fikir sohbetleri yapılan yerler olarak dizayn edilen kıraathaneleri artık günümüzde de eski haline dönmeye başlaması beklenilmektedir.

Asıl önemli olan, insanımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza yönelik yapmış oldan bir projelerdir. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz bizim dikkat etmemiz gereken hizmette en öne koymamız gereken proje İlçemiz Şuhut’ta ne zaman faaliyete geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.