Güncel Haberler

Millet Kırahathanesi en zaman açılacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi vaatleri arasında bulunduğu ‘Millet Kıraathanesi’ ilçemizde ne zaman faaliyete geçecek.

Günlük gazetelerin ve kitapların yer aldığı, çay, kahve ve kekin ücretsiz olduğu kıraathaneye, daha çok gençler ilgi gösteriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde vaatleri arasında yer alan ‘Millet Kıraathaneleri projesi’ bir çok il ve ilçede hayat buldu. İlçemiz yöneticileri bu projenin hayata geçmesi ile ilgili şimde adar bir açıklamada bulunmadılar.
İlçe merkezinde bulunan genç ve yaşlıların ulaşım kolaylığı da göz önüne alındığında Hisar Tepesi Hem Millet Bahçesi hem de Millet Kıraathanesi olması gerektiği, Yılın 12 ayı faaliyet gösterecek olması da Hisar Tepesini bir cazibe merkezi haline getirebileceği Şuhut . halkı tarafından ifade ediliyor.

Kıraat etmenin okumak, hanenin ise yer ve mekan olduğu bilinmektedir. “İlk defa 19’uncu yüzyılda Osmanlı döneminde kitap okunan, fikir sohbetleri yapılan yerler olarak dizayn edilen kıraathaneleri artık günümüzde de eski haline dönmeye başlaması beklenilmektedir.

Asıl önemli olan, insanımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza yönelik yapmış oldan bir projelerdir. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz bizim dikkat etmemiz gereken hizmette en öne koymamız gereken proje İlçemiz Şuhut’ta ne zaman faaliyete geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031