Güncel Haberler

KENDİLERİ KÜÇÜK YÜREKLERİ KOCAMAN…

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Gülnesil Anaokulu öğrencileri, aralarında topladıkları yardımları ihtiyacı olan aile ve çocuklara ulaştırılması için Beşir Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ne teslim ettiler.

Örnek bir davranış sergileyen minik öğrenciler, ailelerinin de desteği ile harçlıklarıyla aldıkları giyim, gıda ve kırtasiye eşyaları toplayarak özellikle mülteci ailelere ulaştırılması için Beşir derneğine teslim ettiler. Gülnesil Anaokulu bahçesinde düzenlenen törende, Beşir Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Şaban Korkmaz, öğrencilerin bir vefa örneği göstererek yaptığı bu yardımlara vesile olmak için bir araya geldiklerini söyledi.  Korkmaz, “Veliler bize gelerek aralarında bir şey toplayarak Beşir Derneği’ne vermek istediklerini belirttiler. Bu kadar güzel hediyeleri bize takdim ediyorlar. Bizde bunları alacağız ve inşallah gerçekten yardıma muhtaç, gerek Suriye’li, gerek Iraklı, gearek yerli muhtaç ailelere vereceğiz. Burada önemli olan minik yavrularımızın yardım bilincini kazanabilmesiydi. Bunun da çok güzel örneğini bezlere gösterdiler” dedi.

Gülnesil Anaokulu Müdürü Mehmet Yurtyapan, öğrencilerinin zor durumda olan kardeşlerine yardımcı olmak için böyle bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Afyonkarahisar’da, Türkiye’de ve Dünya’nın 56 ülkesinde hizmet eden Beşir Derneği’nin yıkılın gönülleri tekrar inşa etmek için var olduğunu biliyoruz. Bizde Gülnesil Oyun Evi olarak çocuklarımız zor durumda olan kardeşlerine bir nebze olsun yardımcı olabilme açısından ailelerinden almış oldukları hediyeleri burada Beşir Derneği görevlilerine teslim ettik” dedi.

Düzenlenen törende minik öğrenciler topladıkları yardımları kendi elleriyle Beşir Derneği gönüllülerine teslim ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031