Güncel Haberler

İYİ Partide Haftalık Basın Toplantısı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Basın toplantısına Millet ittifakı İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen’de konuk olarak katıldı.
Avukatların 5 Nisan Avukatlar gününü kutlayarak basın toplantısına başlayan Başkan Mısırlıoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
AFRAY Müjdesi Buharlaştı mı?
Başkan Mısırlıoğlu”Belediye başkanı Mehmet Zeybek beyin seçim vaatleri arasında olan “AFRAY projesi” TCDD 7. Bölge müdürü ile görüşülerek sondaj ve etüt çalışmalarının sona erdiği Afyonkarahisar Belediyesinin resmi sitesinde yayınlanmıştı. Hatta bununla ilgili iş bölümünün yapıldığı, istasyonların Belediye tarafından yapılacağı diğer aksamların TCDD tarafından gerçekleşeceği halka müjde olarak verilmişti. Son yapılan Belediye Meclis toplantısında raylı sistemden vazgeçildiği, Afyon yollarının buna uygun olmadığı açıklandı. Çok yakınımızda komşu il Eskişehir’deki raylı sistem nasıl yapıldı. Hamam yolu, doktorlar caddesi ve diğer yollar bizim Kurtuluş caddesinden daha mı geniş. Yıllardır Eskişehir de raylı sistem çalışırken bizler hala müjdelerle mi günü kurtaracağız. Yada raylı sistemden birileri zarar görecek diye mi vazgeçiliyor. Afray projesinin ihalesinin yapıldığını, alan firmanın sunum yaptığını, bir taşla iki kuş vurulduğunu ve AFRAY’ın hızlı trenle entegre olacağının müjdesini veren Sayın Zeybek, bu müjde nereye buharlaşıp gitti?”diye sordu.
Otopark Ne Zaman Yapılacak
“ Yine Belediye Başkanı Mehmet Zeybek beyin seçim vaadi olan eski Bağkur binasının mekanik asansörlü otopark olacağı yönündeki açıklamasında, yerin satın alındığı ve yap işlet devret modeli ile otopark yapılacağı vaadi ne zaman yerine getirilecek” diye soran Başkan Mısırlıoğlu” Sıkışan trafik sorunu ne zaman çözülecek”dedi.
İsmet Attila Kültür Merkezi Yalan Oldu
Başkan Mısırlıoğlu”2016 yılının Eylül ayında Afyonkarahisar Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamada Maliye, Tarım ve Köy işleri eski Bakanı İsmet Attilla adının verileceği kültür merkezi projesi hayata geçmedi. Belediye başkanı Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada bu projenin hayata geçirileceğini söylemişti. Projenin açıklanmasından bugüne 5 yıl geçmesi ve Mehmet Zeybek’in Belediye Başkanı olmasından 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hiç bir adım atılmadı. Bu projenin ne aşamada olduğu ve ne zaman başlayıp, ne zaman biteceği bilinmemekte ve halkımız tarafından merak edilmektedir”diye ifade etti.
Açıklamamı Daha Sonra Yapacağım
“Geçen hafta yapmış olduğumuz basın toplantısında AKP nin çaycısının bile aşı olduğu ile ilgili aldığımız duyumları sizlerle paylaşmıştım. Bu açıklamanın ardından AKP il başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay bir açıklama yaparak, bu bilgiyi veren sağlık memurunun ismini açıklamamızı istedi. Bu konu hakkımda açıklama yapacaktım fakat Basın toplantısına girerken AKP İl Başkanı Sayın Uluçay’ın Covid testinin pozitif olduğunu Afyon Basınından öğrendim. Bu nedenle kendisine geçmiş olsun diyorum ayrıca açıklamamı daha sonra yapacağım.”
Bizim Muhatabımız Olamaz
“Bizim aşı ile ilgili yaptığımız açıklamalara cevap veren AKP gençlik kolları başkanı bizi kastederek “sizin yalanlarınıza cevap vermeye çalışmaktan halkımıza hizmet edemiyoruz” diyor. Gençlik kolları başkanına soruyoruz. Batırılan ekonomi, kaybolan 128 milyar dolar, çökertilen tarım, genç, işsizler, atanamayan öğretmenler, emeklilikte yaşa takılanlar, pandemi ölümleri, labaleb kongreler ve bunların hepsinin üzerine pudra şekeri ile uğraşan gençler. Bizi yalancılıkla suçlayan Gençlik Kolları Başkanı önce bu gerçeklere cevap versin” dedi.
Abuzittin Kerkenez Kim
Başkan Mısırlıoğlu”Geliyoruz Abuzittin Kerkenez’e. AKP muhalifi her türlü haberlerde ve açıklamalarda sahte isimle yorumlar yapan, yaptığı yorumlarda hakaret ve küfür içeren Abuzittin Kerkenezin İP numarasının Afyonkarahisar Belediyesinden çıktığını Afyon basınında okuduk.AKP’nin yönettiği Büyükşehir belediyelerinde bankamatik memurlarının olduğunu ve bunların görevlerinin sosyal medyada muhalif kişilere saldırı yapma görevi verildiği sonradan ortaya çıkartılırken, Belediyedeki görevlerine son verildi. Şimdi ilimizde böyle bir çalışmanın olduğunu yine ispatlı olarak haber sitesinde okuduk. Buradan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e soruyoruz.Afyonkarahisar Belediyesinde böyle bir yapılanma var mı? Bu Abuzittin Kerkenezin kim olduğunu buldunuz mu? Bulduysanız ne gibi işlem yapacaksınız? Veya iş akdini sonlandıracak mısınız? Bunun gibi kaç tane Abuzittin vardır”dedi.
Türkiye Hukuk Devletidir
Başkan Mısırlıoğlu”104 Emekli Amiralin Cumartesi gecesi yapmış olduğu açıklama ile ilgili gerek genel başkanımız, gerekse İl başkanı olarak ben yazılı açıklamada bulundum. Yoksulluğu, işsizliği, açlığı, aşı’daki beceriksizlik gibi konuları her zaman olduğu gibi saptıran AKP yönetimi, yapılan bu açıklamayı da darbe adı altında yeni bir gündem yaratarak sıkıntıları halka unutturmaya çalışmaktadır. Biz İYİ Parti olarak daha öncede yaptığımız açıklamaların arkasındayız. Türkiye hukuk devletidir. Demokrasi ile yönetilecektir. İYİ Parti olarak her zaman darbelere karşı olduğumuzu herkes iyi bilmelidir. Bu tür açıklamadan darbe çıkartarak kendi menfaatleri için gündem yaratan AKP zihniyetine iyice alıştık. Hangi gündemi çıkartırsanız çıkartın, halk açlık sınırının altında, esnaf kan ağlıyor, emekli geçinemiyor. İşçiler aybaşını getiremiyor”dedi.
İlk Seçimlerde Seni Bu Dertten Kurtaracağız
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu basın toplantısının son bölümünde AKP İl Başkanına seslendi”Tüm bunlara sütten çıkmış ak kaşık gibi cevap veren AKP İl başkanı yine bize çatmış. Kabul edin artık, siz kendinize yenildiniz. Her şeye yaptığınız itirazlar bürokrasi üzerinde kurduğunuz tüm baskılar yenilginizin ağırlığından. Siz kaybettiniz, sizinle birlikte sürdürmeye çalıştığınız düzen kaybetti. Sizin hikayeniz Mekkeli bir yetimin hikayesinden ilham alıyordu, Siz Mekkeli o yetimi unuttunuz. Evet Sayın AKP İl başkanı. TSK artığı kukla zavallılara Demokrasi adına her gün bir açıklama yapan CHP ve İYİ Partililerin destek vermeleri iki yüzlülüklerini ortaya koymuştur demiş. AKP olarak siz ülkede satmadığınız yer kalmayacak, halkın açlıktan çöp konteynırları karıştıracak,borcu yüzünden intihar eden esnaflar olacak ve siz yandaşlar para içinde yüzeceksiniz, devletin her türlü imkanlarını kendinize çevireceksiniz,bizler ses çıkartmayacağız. Eyyy İl başkanı. Oldukça zor bir görev aldın. İlk Seçimlerde gideceğiniz aklına geldikçe bize çatmaya devam edeceksin. Seni bu dertte en kısa sürede kurtaracağız, merak etme sen.104 tane yaşlı amcanın açıklamasından bu kadar Korkarak sabaha kadar ışıkları yakmakla bu işler olmuyor”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930