Güncel Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden İscehisar Belediyesine Ziyaret.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yerel Yönetimlerden Sorumlu Danışmanı ve İBB mahalli idareler koordinatörü Bülent Akköse ile İBB Mahalli İdareler Koordinatör Yardımcısı Osman Cayak, ilçemize gelerek Belediye Başkanımız Ahmet Şahin’i makamında ziyaret ettiler.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı doğrultusunda Belediye Bütçesinin %1’inin anadoludaki belediyelere kullanılması amacıyla siyasi görüş gözetmeksizin tüm belediyeleri ziyaret ettiklerini söyleyen Akköse; Araç ve ekipman desteği sağlamak,
Veri tabanlı yerel yönetim ağı oluşturmak,
İşbirliği, şirketler arası yatırım ortaklığı, tanıtım, pazarlama,
Ücretsiz eğitim gibi konularda Belediyelerimizi ziyaret ederek karşılıklı istişarelerde bulunarak ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu nezdinde sizleri ve İstanbul’u selamlıyorum ilçemize hoşgeldiniz. Mermerin başkenti ilçemizde yaklaşık 870 irili ufaklı mermer işletmesi bulunuyor. İscehisar’dan 117 ülkeye yıllık 300 milyon dolarlık ihracat gerçekleşiyor. İscehisar Belediyesi olarak yapılacak olan işbirliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız. İscehisar mermerin yanı sıra, Termal, Türkiye’de ilk kez ilçemizde üretilen “DEVE” kaya kamyonu, Avşar Maden Suyu ile Türkiye’de ve Dünyada söz söyleyecek konuma gelmiş durumdadır. Nazik ziyaretleri dolayısıyla İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ve Osman Cayak’ a teşekkür ediyorum dedi.

Ziyarette karşılıklı istişarelerde bulunulurken Başkan Şahin, Koordinatör Akköse’ye taleplerini iletti.

Ziyaret günün anısına karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.