Güncel Haberler

Dinar İlçesindeki kavga kanlı bitti.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma istinaden, dün Dinar ilçesinde Antalya’dan inşaat için gelen işçilerle konut sahibi arasında toz yüzünden tartışma yaşanığını kaydetti.

İşçilerin Van Erçiş ve Çaldıran ilçesinden olduğunu belirten Özkaya, “Kavganın ilermesi sonucu işçilerin demir çubuklarla saldırması ve diğer aileden de birisinin silah kullanması nedeniyle bir işçimiz maalesef vefat ediyor. Bir kardeşimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor. Bir diğeride Sandıklı Devlet hastanesinde tedavi görüyor.” dedi.

Bir kısım sosyal medyada ve bilhassa HDP Milletvekillerinin ve PKK terör örgütünün yandaşlarının “Kürtlere karşı Dinar’da işçiler katledildi bunların ailesi Afyonkarahisar’a sokulmuyor” gibi yalan beyanlarını gördüklerini belirten Özkaya şöyle devam etti:

“Maalesef siyasette, sivil toplumda, sosyal medyada, meslek gruplarında kadrolu yalancı ve provekötörler var. Bunların işi gücü toplumun hassas yerlerine ve sinir uçlarına dokunmak. Afyonkarahisar’da böyle bir husus asla söz konusu değil. Dün gece geç saate kadar Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve emniyet güçleri aile ile birlikte Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde bulundular. Orada sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile aileyi görüştürüp aileye taziye iletildi. Burada bir Kürt, Türk çatışması söz konusu değil. Sayın Valimiz bu yalan provakosyon yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklar.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.