Güncel Haberler

İŞADAMI RAŞİT TABAK VALİ GÜNER’İ ŞİKAYET ETTİ

Ben Afyonkarahisar ili 4300 üyeli Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanıyım. Aynı zamanda her yıl 15 milyon dolarlık ihracat yapan 450 kişi istihdamı olan 3 adet Sanayi ve Tarım İşletmelerinin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Afyonkarahisar’ın tanınmış ileri gelen iş adamlarındanım. Yaşım 65.

10.06.2015 günü saat:14:00 da Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Hakan Yusuf GÜNER’in başkanlık ettiği toplantıya yine valilik daveti üzerine katıldım.

Bu toplantıya yaşları 35-45 arası ilgili bürokrat ve S.T.K. yetkilileri iştirak ettiler. (30 kişi civarında)

Kurulacak olan Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili toplantıyı Vali Bey açtı. Yetkililere sorular sordu. Ancak bu 8 yıl önce başlamış olan teşebbüsün yeni gelen Vali Bey tarafından tam kavrayamadığını anladığımdan katkıda bulunmak üzere bende söz istedim. Daha konuşmamın girizgahında konunun detayına girmeden hırçın bir şekilde Vali H. Yusuf GÜNER tarafından azarlanarak susturuldum. Hiçbir bürokrat korku ve endişelerinden (buna şahitlik bile edemezler) müdahalede bulunmadılar. Bende yaşım ve devlete olan saygım icabı ortaya daha kötü bir manzara çıkıp etraftaki insanları tedirgin ederim diye sustum. Bu suskunluk üzerine Vali habire haklı olduğunu kendisinden başka kimsenin hüküm ve kanaatlerinin geçersiz olduğunu anlattı durdu. Bu baskıcı, aşağılayıcı, pervasız, kabadayı, kibirli, ben bilirim tavrı toplantı sonuna kadar sürdü.

Toplantı sonunda S.T.K. yetkilileri ve bazı bürokratlar beni teselliye biriktiler.

Ben 65 yaşında bütün ömrü boyunca devletine saygılı devletini Hadim-i Millet olarak gören bir insanım. Hiç ama hiç bu kadar genç insan karşısında azarlanmaya tahkir edilmeye layık değilim. Tüm Afyonkarahisar şahsımı ve memleket için yaptığım fedakarlıkları bilir. Günlerdir bu haksızlık karşısında huzursuz ve uykusuzum.

Devletimize ve devletimizin valisine yakışmayan bu ve buna benzer baskıcı davranışlar makamınızca değerlendirilmesi için şikâyet olarak arz ediyorum.

Bilgi için:

  • Cumhurbaşkanlığı
  • Başbakanlık
  • İçişleri Bakanlığı
  • Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığı
  • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı
  • Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı
  • Basın ve Sivil Toplum Kuruluşları’na iletilmiştir.

Saygılarımla

Raşit TABAK

0 542 413 08 65

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930