Güncel Haberler

DİNAR DEPREMİNİ UNUTMAYALIM…!

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 01 Ekim 1995 tarihinde Dinar ilçesinde meydana gelen deprem 17. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

01 Ekim 1995 Tarihinde Dinar ilçemizde meydana gelen depremin üzerinden 17 yıl geçti.94 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 250 den fazla vatandaşımızın yaralandığı depremin acıları hala içimizi yakıyor.

Dinar için, ilimiz için ülkemiz için büyük bir acı olan Dinar depremi kaybettiğimiz 94 can ile dönemin yetkililerinin duyarsızlığı ile hafızalarımızdan hiç gitmeyecektir. Aradan 17 yıl geçen Dinar depremi sonrasında Dinar tamamen yerle bir olmuş 3250 civarında bina yıkılmış ya da ağır hasar görmüştür.17 yılda yaralar tam olarak sarılamamış, Dinar ilçemiz göç vermiş, işyerleri kapanmış ve deprem sadece aldığı canlarla değil yaşattığı ekonomik ve sosyal problemlerle de baş başa kalmıştır.

Tek temennimiz bu acıların bir daha yaşanmaması ve Dinar’ımız geleceğe hazırlanırken geçmişten ders alınması, önlemlerin alınması depremin bütün etkilerinin ortadan kaldırılarak Dinar’ın tekrar cazibe merkezi haline getirilmesidir.

Dinar depreminin 17. Yıldönümünde hayatını kaybeden 94 vatandaşımızı bir kez daha rahmetle anıyor Cenab-ı Allah’ın bizlere bu acıları bir daha yaşatmamasını niyaz ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.