Güncel Haberler

Burhan İşliyen gönülleri fethediyor…

2013 yılının temmuz ayında ilimize atanan İl Müftüsü Burhan İşliyen, başarılı çalışmalara imza atarak gönülleri fethetmeye devam ediyor. İşliyen, geldiği günden bu yana dini bilgilerin yaygınlaştırılması amacıyla pek çok çalışma yürüttü. Bu çalışmalar kamuoyu tarafından takdir ediliyor. Bizde sizler için o çalışmaların bazılarını derledik. İşte o çalışmalar;

EVDE YATAN HASTALAR ZİYARET EDİLDİ

İl müftüsü Burhan İşliyen sadece sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmedi. Bunların yanında gönüllere girdi. ‘Evde Yatan Hastalara Moral Desteği’ projesini yürüterek pek çok hasta vatandaşımızı evinde ziyaret ederek onlara moral verdi. Hasta ziyaretinde vatandaşlar memnuniyetini gözlerinden okundu.

GÖRME ENGELLİLER KUR’AN İLE TANIŞTI

İl Müftüsü Burhan İşliyen, sık sık cami ziyaretlerine çıktı. Köy kasaba yada ilçe farkı gözetmeksizin yoğun tempoyla çalıştı. Yaz döneminde Hacı Ömer Camii’nde üç görme engelli kardeşe Kur’an eğitimi verildiğini görünce bu öğrencilerle yakından ilgilen İl Müftüsü İşliyen, onları takdir etti. Bu öürenciler Braille alfabesi ile yazılmış Kur’anı Kerim’i öğrenmişlerdi.

HACCA GİDECEKLER BİLİNÇLENDİRİLDİ

İl  Müftülüğü tarafından, hacca gidecek hacı adaylarına Hac Seminerleri düzenlendi. Bu seminerlerde bizzat İl Müftüsü Burhan İşliyen vatandaşlara ders verdi. İşliyen, Hac ibadetinin İslam’ın beş temel esasından biri olduğunu hatırlatarak, hacı adaylarının hacca gitmeden önce ve kutsal yolculuk esnasında yapması gerekenleri izah etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.