Güncel Haberler

Başkan Bozkurt 3 yılı değerlendirdi…

Geçtiğimiz Nisan Ayı itibariyle görevdeki üçüncü yılını dolduran Şuhut  Belediye Başkanı Recep Bozkurt, bugüne kadar yapılan yatırım ve çalışmaları değerlendirdi.

Başkan Bozkurt 3 yılı değerlendirdi

Belediye Başkanlığı görevinin milletin teslim ettiği aziz bir emanet olduğunu  ifade eden Başkan Bozkurt şöyle konuştu; “Emaneti devralışımızın 3. seneyi  devriyesini geride bıraktık. Bu 3 yıllık süreçte yoğun ve meşakkatli bir çalışma  temposu ile faaliyetlerimizi sürdürdük. Şunu açık yüreklilikle, göğsümüzü gere  gere söyleyebiliriz ki Şuhut Belediyesi de Şuhut İlçesi de 3 yıl öncesinden çok  daha iyi bir noktadadır” dedi.

 

“ALTYAPI SAĞLAM DEĞİLSE ÜST YAPININ ANLAMI YOK”

3 yıl önce Şuhut Belediyesi’nin borç yükü altında ezilir durumda olduğunu  dile getiren Başkan Bozkurt, “Bunun adı enkaz edebiyatı değil. Bunlar  gerçeklerdir. Biz Şuhut Belediyesi’ni devraldığımız da gelir az gider çok  fazlaydı. Gelirleri arttırmak ve giderleri kısmakla işe başladık. Bu felsefeyi  Belediyeyi devraldığımız ilk günden itibaren uygulamaya başladık ve bu günlere  kadar sürdürdük. Bu sayede borç yükümüzün büyük bir çoğunluğunu ödedik. Hem de  bunu satmadan yaptık. Belediyemizin imkânları ile 3 yılda 6 milyon lira  tutarında borç ödedik. Tamamen Belediye imkânları ile 3 yıl içinde 10 milyon  liralık yatırım ve hizmet ürettik. Keşke borç yükümüz olmasaydı da daha fazla  yatırım ve hizmeti ilçemize kazandırabilseydik. Özellikle altyapıya yaptığımız  yatırımlar ile bu alanda Afyonkarahisar’ın en önde gelen ilçesiyiz diyebilirim.  Adı üzerinde altyapı çalışmaları. Yani göze çarpan yatırımlar değil. Ancak en  önemli yatırımlar altyapı yatırımlarıdır. Siz yerin üstüne ne kadar yatırım  yaparsanız yapın alt yapısı sağlam değilse ömrü kısa olacaktır. Bu bağlamda  bugüne kadar altyapı çalışmalarına önem verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

 

“İŞ MERKEZİ PROJESİ BELEDİYEMİZE GELİR SAĞLAYACAK”

İlçemiz çarşı merkezinde iyiden iyiye hissedilen iş yeri ihtiyacı hakkında da  açıklama yapan Başkan Bozkurt, “İnşallah görev süremi tamamlamadan bu sorunu  çözeceğim. Bildiğiniz üzere seçim öncesi vaatlerimizde ilçemize yakışır bir iş merkezi yapma sözü vardı. Tüm vaatlerimizin arkasındayız. İmkânlar elverdiği  müddetçe hepsini yerine getireceğiz. İş Merkezi projemizin geçtiğimiz aylarda  ihalesi yapıldı. İhaleyi en düşük fiyatı veren firma kazandı. Ancak ikinci en  düşük fiyatı veren firma ihaleye itiraz etti. Şu anda itiraz sonrası ihale ile  ilgili yasal sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Süreç tamamlandığında inşaat  aşamasına geçilecek. Bu güzel projeyi en kısa sürede bitirip hem ilçemizde  yaşanan iş yeri sıkıntısını çözmeyi hem de belediyemize gelir sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

“OTOGAR İLE İLGİLİ PROJE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Yine seçim öncesi verilen bir başka vaat olan Otogar projesi ile ilgili de  açıklamalarda bulunan Başkan Bozkurt, “Otogar projemiz ile ilgili mimarlar ile  görüşerek örnek projeler talep ettik. 2 yıl içerisinde olağandışı bir durum söz  konusu olmazsa eski hayvan pazarının bulunduğu yerde ilçemize yakışır, modern  otogarımızı inşa edecek ve hizmete sunacağız. Aynı noktada bulunan  pazaryerimizin de modernizasyonu ile ilgili de çalışma yapacağız. Mevcut  pazaryerimizin kapalı alanını arttırmayı hatta talepleri değerlendirerek oraya  bir hal inşa etmeyi planlıyoruz. pazaryerinin yerini değiştirmeyi düşünmüyoruz  çünkü hayvan borsamız hizmete girdiğinde vatandaşlarımızı oraya alıştırmak biraz  zaman aldı. Bu tür sıkıntıları da göz önünde bulundurarak tüm çalışmalarımızda  ince eleyip sık dokuyacağız” dedi.

 

“SU ŞEBEKESİ’NİN YENİLENMESİ ÖNEMLİ BİR HİZMET”

İçme suyu hattının 26 kilometrelik kısmında yürütülen yenileme çalışmalarına  değinen Başkan Bozkurt, “İçme suyu şebekesinin 26 kilometrelik kısmında  yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında  ilçemizdeki yolların parke taşı düzenlerinin bozulduğunu biliyoruz. Fakat içme  suyu hattındaki yenileme çalışmaları tamamlanmadan parke taşı döşeme işine  başlayamıyoruz. Çünkü içme suyu şebekesindeki yenileme tamamlandığında İller  Bankası’ndan gelecek kontrolörlerce yapılan iş denetlenecek. Onayın ardından  Belediyemize iş teslimi yapılacak. Teslim edilir edilmez parke taşı döşeme  çalışmalarına hız vereceğiz. Vatandaşlarımız çalışmaların tamamlanması ile içme  suyu şebekelerini, içme suyu hatlarına bağlatacaklar. İçme suyu hattının  yenilenmesi ev ve işyerlerimize sıhhatli içme suyu iletebilmemiz açısından  önemli bir hizmettir. Bu süreçte halkımızdan verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle  özür dilerim” dedi.

 

“DOĞALGAZ PROJEMİZİ ERTELEDİK”

İlçemize doğal gaz gelecek mi? Sorusunu yanıtlayan Başkan Bozkurt, “Doğalgaz  ile ilgili resmi müracaatlarımızı yaptık. Ancak daha önce Afyonkarahisar’da  doğal gaz dağıtım işini yürüten Aksa Enerji adlı firmanın Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile imzalamış olduğu sözleşmede yer alan yatırım planlamasında Şuhut’a doğal gaz hattı kurulması yer almadığından bu projemizi ertelemek  zorunda kaldık. Tabi doğal gaz hattı kurulumu bir anda yapılabilecek bir hizmet  değil. Özellikle doğal gaz için yapılacak altyapı çalışmaları uzun ve ağır  maliyetli çalışmalardır. Bugün içme suyu hattı için parke taşı sökülen bazı yollarımızda taşlar tamamen sökülüp yeniden yerleştirilecek. Bunları göz önünde  bulundurmalıyız. İsteğimiz bu dönemde doğalgaz hattı kurulmasa bile bu projenin  gerçekleşmesi ile ilgili girişimleri sürdürerek ilerisi için en azından bu  hizmetin önünü açabilmek” dedi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZDA ÇEVREYE HEP SAYGILI OLDUK”

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle ilimizde düzenlenen ‘en temiz ilçe’ yarışmasında ilçemizin Afyonkarahisar’ın en temiz ilçesi seçildiğini müjdeleyen  Başkan Bozkurt, “İlçemiz aralarında Katı Atık Transfer İstasyonu, Atık Su Artıma  Tesisi, park ve bahçeler gibi kriterlerinde yer aldığı 90 başlıkta yapılan  değerlendirme sonucunda ‘en temiz ilçe’ seçilmiş olmanın haklı gururunu  yaşıyoruz. Çalışmalarımızda çevreye hep saygılı olduk. Doğanın bize  yarınlarımızın bir mirası olduğunu biliyoruz. Çevre bakımından yaşanabilir bir ‘yeşil Şuhut’ oluşturmak her zaman şiarımız olmuştur. Biz görevi devraldığımızda  ilçemizin dört bir yanı çöp dağları ile çevriliydi. Bugün bu çöp dağlarından  eser yok. Atık Su Arıtma Tesisimiz ile atık suları doğaya kazandırdık.  Avrupa’dan dönem dönem ilçemize gelen çevre uzmanları bu tesisimizi gıpta ile  inceliyorlar. Şuhut hak ettiği için en temiz ilçe seçildi. Bu başarıda emeği  bulunan belediyemiz personeline ve çevre duyarlılığı taşıyan tüm  vatandaşlarımıza şükranlarımı sunarım” dedi.

 

“ŞUHUT OSB’NİN TANITIMI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

İlçemizde altyapı çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi’ni de  değerlendiren Bozkurt, “Şuhut Organize Sanayi Bölgesi’nde ki çalışmalara Şuhut  Belediyesi olarak olabildiğince destek oluyoruz. Çünkü Şuhutumuz’un ekonomisi  için olmazsa olmaz bir yatırımdır Şuhut OSB. Altyapı çalışmalarının ardından  yapılması gereken Şuhut OSB’nin tanıtımıdır. Bu konuda da Şuhut Belediyesi  olarak üzerimize düşeni yapacağız. OSB’de açılacak iş sahaları ile ilçemizde  işsizliğin de kökü kazınacaktır diye düşünüyorum. Öte yandan Afyonkarahisar  Organize Sanayi Bölgesi’nde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Yatırımcıyı yönlendirebileceğiniz Afyonkarahisar’a en yakın Organize Sanayi Bölgesi Şuhut’ta  kuruluyor. Daha önce de söyledik. Yıllarca Afyonkarahisar’a mesafe olarak yakın  olmanın dezavantajını yaşadık. Şuhut OSB, merkeze yakın olmanın avantajı ile  yatırımcıya açılacak” dedi.

 

“BAKAN EROĞLU’NUN DESTEĞİ YADSINAMAZ”

Şuhut Belediyesi’nin 100. yılına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan  Bozkurt, “100 yıl önce kurulan Şuhut Belediyesi, gerek hükümet kaynaklarıyla,  gerekse kendi imkânlarıyla yapılan çalışmalarla altın çağını yaşamaktadır. Bu  çalışmalarda hemşerimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun  desteği asla göz ardı edilemez. Yıllar boyunca alınamayan hizmet ve yatırımlar  bu dönemde alınmıştır. Sağlıktan, eğitime her alanda Şuhut hak ettiği hizmetlere  kavuşmaktadır ve kavuşmaya devam edecektir” dedi. 100. yıl nedeniyle sosyal  etkinliklerin arttırıldığına da değinen Başkan Bozkurt, “Bugüne kadar yapılan ve  yapılmaya devam eden etkinliklerin kültürel ve sanatsal yönde yapılmasına özen  gösterdik. Bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah bu  etkinlikleri 25 Ağustos’a kadar sürdürüp Zafer Haftası’nın anlam ve önemine,  milli mücadelenin ruhuna yakışır bir şekilde finallendireceğiz.

Yazının Devamı: http://suhutanayurt.com/genel/baskan-bozkurt-3-yili-degerlendirdi/2414/#ixzz1ySLpwvtA Tüm Hakları Saklıdır Şuhut Anayurt Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.