Güncel Haberler

BAKANLIK GİTTİ, YOL ÇALIŞMASI BİTTİ…

Eski Başbakanlardan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından Ak Parti Afyonkarahisar 5.olağan il kongresinde müjdelenen Şuhut-Afyonkarahisar arası bölünmüş yol Ölüm yoluna dönüşmek üzere. Bu gün 20 dakika ara ile iki ayrı noktada kaza meydana geldi. Gün geçmiyor ki kaza olmasın. Bir çok maddi hasarlı kazalarda kamuoyunun haberi olmuyor. Yetkililer bir an evvel yolun tamamlanmasını sağlamalılar. Yoksa bu kış bir çok ocaklar acı yaşar.

BAKANLIK GİTTİ YOL ÇALIŞMASI BİTTİ…
Gün geçmiyor ki bir kaza ile karşılaşılmasın. Şuhut-Afyonkarahisar arası 22 km bölünmüş yol yapım calışmaları uzun zamandır durmuş durumda. Ramazan ayı içersinde tamamen bozulan yol, Ramazan bayramı tatilinde 10 larca Ölümlü ve yaralanmalı kazalara neden oldu. Yetkililerin duyarsızlığı, Yüklenici firmanın ihmalleri Ramazan Bayramı acı bilencosunu oluşturdu. Kurban bayramında nispeten yolda yapılan işaretlemeler Ramazan bayramındaki vahim tablon oluşmasını bir nebze olsun önlemiş olup, kazalar her geçen gün artarak devam etmektedir.
Ak Parti iktidarlarında zamanından önce tamamlanan ihaleler ile anılan Orman ve Su İşleri Bakanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Veysel EROĞLU’nun ilçesinde yapımı arap saçına döne, kaplumbağı hızı ile bile ilerlemeyen Şuhut-Afyonkarahisar arası 22 km bölünmüş yolu BAKANLIK GİTTİ YOL ÇALIŞMASI BİTTİ. Dedirtiyor.

HIZLI BAŞLADI, SONU GELMEDİ…
Bakanımız Sayın Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun gayretleri ve takibi ile hızlı bir şekilde kamulaştırma işlemleri tamamlandı. 140 gün olan ihale süresinde yol tamamlanamadı. 870 gün dür Şuhut’lular yolun biran önce bitirilmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Yüklenici firma işi bırakmıyor, aynı zamanda iş yapmıyor. Haftanın bazı günlerinde birkaç araçla yol çalışması yapılıyormuş izlenimi verilerek zaman geçiriyor. 16.09 2015 tarihinde sözleşmesi yapılan, 18.09 2015 tarihinde yol yapım çalışmaları başlatılmış olup, sözleşmeye göre 140 gün içinde tamamlanarak 04.02.2016 tarihinde bitirilmesi gereken Şuhut-Afyonkarahisar arası 22 km bölünmüş yol 870 gündür hala bitirilemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.