Güncel Haberler

AYARINI BOZDUĞUNUZ KANTAR, GÜN GELİR SİZİ DE TARTAR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Başta eğitim olmak üzere bir çok alanda başarının sağlanamamasının en önemli nedeni liyakatsiz yöneticilerdir” dedi.

“Bu konu ilk düğmedir ve ilk düğme yanlış iliklenmiştir” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, dinimiz “İşi ehline veriniz.” diye buyuruyor. Kimin umurunda? Varsa yoksa benim adamım, ille de benim adamım. Bu marazlı yönetici atama sistemine göz yuman, tüm yaşananlara rağmen seyretmekten, din adına, hak hukuk adına ahkam kesenler asıl sorumlulardır” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;Sayın Cumhurbaşkanı zaman zaman vurgular, eğitimde istediğimiz başarıyı sağlayamadık, diye. Nedenini kimse sorgulamaz, aslında asıl yapılması gereken budur. En önemli problem liyakatsiz yönetici sıkıntısıdır. Bu konu ilk düğmedir ve ilk düğme yanlış iliklenmiştir.

Esasen, sadece eğitimde değil, tüm bakanlık ve kurumlar üç aşağı beş yukarı aynı durumdadır. Atalar, “Atlar at yiğide göre kişner.” demiş, boşuna mı demiş? Yüce dinimiz, “İşi ehline veriniz.” diye buyuruyor. Kimin umurunda? Varsa yoksa benim adamım, ille de benim adamım.

Bu marazlı yönetici atama sistemine göz yuman, tüm yaşananlara rağmen seyretmekten, din adına, hak hukuk adına ahkam kesenler asıl sorumlulardır. Bu kirlilikten nemalanan sendika görünümlü çeteler de elbette işin cılkını çıkarmak için var güçleriyle gayret ediyor, bu ayrı bir dert.

Bir gün gelecek şuan bu marazlı yönetici atama sisteminden nemalananlar da ah vah edecektir. Meşhur sözdür, “Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar.” Allah kimseyi bir başkasının alın terini çalanlardan eylemesin. Men dakka dukka” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.