Güncel Haberler

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nden Üniversite Öğrencilerimize Burs Desteği Devam Ediyor

Ankara’da faaliyet gösteren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği; eğitime katkı olması amacıyla bu yıl da burs vermeye devam edecek.

Yönetim kurulu üyesi Mürşide Oklu Ayhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Derneğimiz, 2019 yılında ilkini başlattığı Ankara’da eğitim hayatını sürdüren Üniversiteli öğrencilere bu yıl da burs vermeye devam edecektir. Amacımız dar gelirli hemşehrilerimizin çocuklarına imkanlarımız ölçüsünde destek vermek, öğrencilerimize maddi manevi katkıda bulunmaktır. Derneğimizin yönetim kurulunca, burs başvurularını değerlendirme komisyonunca seçici kurul görevlileri oluşturarak öncelikle şehit ve gazilerimizin çocukları başta olmak üzere maddi durumu iyi olmayan ve başarılı öğrencilerimize titizlikle, araştırılıp incelenerek burs verilmektedir. Ayrıca derneğimizde üniversiteli öğrencilere bilgisayar, internet ortamı sağlayan imkânlarımız mevcuttur. Üniversite öğrencilerine yönelik Covit salgını nedeniyle tamamlayamadığımız yabancı dil kurslarımızı da imkânlar ölçüsünde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Öğrencilerimize; kaynaşmalarını sağlamak ve memleket hasretini bir nebze gidermek için özel kutlama günlerinde, kahvaltılı toplantılarda bir araya gelerek yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Bize her konuda yardım ve desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize bir kez daha buradan yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyoruz.”

“Düşünün, anne ve babasınız, çocuğunuz Ankara’da bir üniversiteyi kazanmış çok mutlusunuz. Haliniz vaktiniz yerinde. Hemen Ankara’ya hareket ediyorsunuz, çocuğunuzun kaydını yaptırıyorsunuz, kalacağı yurt ya da evini ayarlıyorsunuz, cebine de harçlığını koyup, ayrılık üzse bile gönül rahatlığı ile evinize dönüyorsunuz. Çocuğunuzun yapacağı tek şey, okumak… Ama ne yazık ki her anne baba için durum böyle değil. Bazılarımıza hayat cömert davranırken bazılarımız bin bir zorlukla yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Bizim topraklarımızın çocukları, Ankara’da bir üniversiteyi kazanmış; şehrinden, köyünden, kasabasından çıkıp gelmiş, bazısının kalacak yeri bile yokken okumak arzusu ile büyük şehre yolu düşmüş olan bizim çocuklarımız… Derneğimizin vereceği cüzi bir rakama ihtiyacı olan çocuklarımız… Okuyup, kendilerine, ailelerine, memleketlerine, vatanına, milletine faydalı olabilecek yavrularımız… İşte bu çocuklarımıza kol kanat geren bir derneğimiz var.”

“Derneğimizin, iki yıl önce Afyonkarahisarlı öğrencilerimize yönelik ilk defa başlattıkları burs başvurularını değerlendirme komisyonunda; seçici kurul görevlisi olarak yer aldım. Titizlikle gerçekleştirdiğimiz görevimizi değerlendirirken müracaat eden her öğrencinin bir hikâyesi olduğunu gördüm. Ortak noktaları, hepsinin bu bursa ihtiyacı olduğu, derneğimizin ise belli sayıda öğrenciye burs verebileceğiydi.”

Yakın bir tarihte müracaatların ve iletişim bilgilerinin paylaşılacağını açıklayan Mürşide Oklu Ayhan “Hayırsever hemşehrilerimizin de desteği ile keşke başvuran her öğrencimize burs verilebilse… Sizin katkılarınızla bir öğrenciye daha burs verebileceğimizi unutmayın!’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031