Güncel Haberler

35 bini aşkın ağaç toprakla buluştu…

Şuhut Belediyesince yürütülen ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgi veren Belediye Başkan Vekili Ali Gündoğan, Başkan Bozkurt’un döneminde 35 bini aşkın ağacın kent sınırları içerisinde toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Şuhut Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Taşlıca Mahallesi’nde bulunan park ve bahçelerde yapılan ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Vekili Ali Gündoğan, yürütülen çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Başkan Bozkurt’un izinli olduğu 2 gün süresince Belediye Başkanlığı’na vekalet eden Gündoğan belediye çalışmalarının aksamadığını ifade ederek şöyle konuştu: “Şuhut, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte yeşil Şuhut oldu. Özellikle köylerde büyük çoğunluğu gelir getirici türde olmak üzere ciddi bir ağaçlandırma çalışması yapıldı. Şuhut Belediyesi olarak bizde şehir içinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarında ciddi bir mesafe kat ettik. Belediye Başkanımız Recep Bozkurt’un göreve geldiği günden bu yana toplam 35 bini aşkın ağaç, kent sınırları içerisinde toprakla buluştu. Şuhut yeşil Şuhut oldu. Mazı, çam, ladin, batı ladini, kök nar, top akasya, kara çam, sedir, süs eriği, süs kirazı ve daha bir çok değerli ağaç türünü Şuhut’a diktik. Bunlar henüz gözle görülmüyor ancak 10-15 yıl içerisinde gözle görülür ölçüde büyüyecekler. Bunlar aynı zamanda hava kirliliği ile mücadele için atılmış adımlardır. Tüm bunları göz önüne aldığımızda Şuhut Belediyesi, gelecek nesillere yaşanılabilir bir Şuhut bırakacak. Bu çalışmalarda emeği olan başta Orman ve Su İşleri Bakanlığımız olmak üzere tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz.”dedi.

IMG_9201

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930