Güncel Haberler

ŞUHUT-AFYONKARAHİSAR YOLU 1765 GÜNDÜR TAMAMLANAMADI.

2015 yılından bu yana tamamlanamayan Şuhut-Afyonkarahisar yolunda beraberindeki heyet ve vatandaşlarla birlikte incelemelerde bulunan Milletvekili Köksal, “Şuhut-Afyonkarahisar yolu 2015 yılı Temmuz ayında 140 günlük teslim şartıyla ihale edildi. Ancak 1765 gündür yol tamamlanamadı. 2018 yılı Kasım ayında Plan Bütçe Komisyonu’na gelen dönemin Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’a bu yolu sorduk. En kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Yaklaşık 2 yıl geçti halen tamamlanmadı. 2019 yılında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şuhut’a geldi. Güya açılış yapmak için bu yolun 2019 yılı içerisinde biteceğini söyledi. Yıl 2020 neredeyse yarısına geldik ama bu yol hala tamamlanmadı. 70 milyar doların üzerindeki özelleştirmeyle milletin dişinden tırnağından arttırdığı fabrikaları yandaşlarına peşkeş çekenler, Afyonkarahisar’da bir tane fabrika açamayanlar. SEKA Kâğıt Fabrikası, Afyon Şeker Fabrikası yandaşlara peşkeş çekilirken sesini çıkaramayan AKP’li vekillerin, 140 günde tamamlanması gereken yolu tamamlatamayanların Cumhuriyet Halk Partisi veya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na söz söylemeye hakkı yoktur. Önce verdikleri sözü tutacaklar. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Onlar yapmazsa Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında biz bu yolu da tamamlayacağız, Afyonkarahisar’ın hak ettiği konuma ulaşmasını da sağlayacağız. Herkese koronasız sağlıklı günler diliyorum.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Av. Burcu Köksal, Şuhut İlçesi’ndeki temasları kapsamında son olarak CHP Şuhut İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.