Güncel Haberler

ŞAMPİYONU ÇINARKAFE…

İlçemizin belediye oluşunun 100. yılı nedeniyle düzenlenen futbol turnuvasını Çınarkafe Spor kazandı.

23 Nisan’da Hasanoğlu Tarım Spor ile Çınarkafe Spor’un karşı karşıya geldiği ilk maç ile start alan Şuhut Belediyesi 100. yıl Futbol Turnuvası, Çakırözü Gençlik Spor ile Çınarkafe arasında oynanan final müsabakası ile sona erdi. 13 takımın katıldığı turnuvayı Çınarkafe Spor birinci olarak tamamlarken; ikinciliği Çakırözü Gençlik Spor, üçüncülüğü ise Akyuva Spor göğüsledi. Turnuvaya katıldıkları sempatik takım ismi ile ilgi odağı olan Biri Bizi Durdursun Spor ise en centilmen takım ödülünü kazandı.

Turnuvayı organize eden Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt final maçının ardından yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Şuhut’umuzun 100.Yılı olması sebebiyle Şuhut Belediyesi olarak birçok etkinlik düzenlemekteyiz. Futbol Turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen tertip komitesine, hakem heyetine, turnuva boyunca güvenliği sağlayan emniyet güçlerimize, sağlık ekiplerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca turnuvaya katılan bütün takımlara da teşekkür ederken dereceye giren takımları tebrik ediyorum’ dedi.

Turnuvada şampiyon olan Çınarkafe ekibinin teknik patronu Alaattin Çınar ise şöyle konuştu; “Takımımızda Şuhut MYO öğrencilerine de yer verdik. Mücadeleci bir takım oluşturarak turnuvayı alnımızın akıyla tamamladık. Burada bizim için temel hedef üniversite öğrencilerimiz ile halkımızın tanışıp kaynaşmasıydı. Turnuva gibi sosyal aktivitelerde tanışmak için önemli bir fırsattı. Şuhutlular olarak üniversitenin önemini henüz kavrayamadığımızı söyleyebilirim. Özellikle üniversitenin ilçe ekonomisine yapacağı katkıyı iyi düşünmeliyiz. İlçemize daha fazla öğrenci getirebilmek için çalışmalıyız. Tanıtım noktasında önemli eksiklerimiz var. Umarım bu eksiklikler çok geç olmadan giderilir. Üniversite Bolvadin’i ihya ediyor. Emirdağ, Sandıklı, Dinar 4 yıllık için Ankara kapılarını aşındırıyor. Şuhut üniversitenin kıymetini bilmeli” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.