Güncel Haberler

Öğretmenler günü kutlu olsun.

“Öğretmenlerimiz zor şartlar altında var güçleriyle çalışıyorlar”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, öğretmenlerin zor şartlar altında var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
ÖĞRETMENLERE VERİLEN SÖZLER YILLARDIR YERİNE GETİRİLMEDİ
Milletvekili Köksal öğretmenlerin, eğitimin kuşkusuz en önemli unsurları olduğunu belirterek, “Atatürk “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle de öğretmenlerin taşıdıkları önemi ve öğretmenlere verdiği değeri ortaya koymuştur. Ancak günümüzde ne yazık ki Atamızın öğretmene verdiği değerden eser kalmamıştır. AKP iktidarında öğretmenler kadrolu-ücretli-sözleşmeli diye ayrılarak eşit iş yapanların emekleri gasp edilmiştir. Öğretmenlerin büyük bölümü ekonomik sıkıntı içinde ek iş yapmak zorunda kalmışlardır. Öğretmenlerin aile bütünlüğü dahi ellerinden alınmıştır. Öğretmen, AKP iktidarında mobbinge uğrayan haksızlıklara maruz kalan, bir konuma getirilmiştir. Her fırsatta öğretmenlik meslek kanunu çıkaracağım diye vaatte bulunan, 3600 ek göstergeyi vereceği sözünü veren AKP; yıllardır bu sözlerini yerine getirmemiştir.” dedi.
ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİMİZİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Yüz binlerce öğretmenin atama beklediğini dile getiren Köksal, “Öte yandan mezun olupta öğrencilerine kavuşmak için gün sayan, zaman zaman ataması yapılmadığı için canına kıyan atama bekleyen öğretmenlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Yüz binlerce öğretmenimiz atama beklerken bakanlıkça kapıların kapatılması son derece üzücüdür. Bu öğretmenler gününde Başta başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere şehit olan öğretmenlerimizi, atama beklerken çaresizlikten canına kıyan öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, öğretmenlerimizin ekonomik sıkıntılarının sona erdiği atama bekleyen öğretmenlerimizin öğrencilerine kavuştuğu, 3600 ek göstergenin verildiği, öğretmenlik meslek kanununun çıkarıldığı öğretmenlerin baskı ve mobbinge maruz kalmadığı, liyakatın esas alındığı günlerde 24 Kasımı kutlamayı dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.