Güncel Haberler

Mustafa Enis Arabacı Kocatepe’den başladı…

İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı, resmi seçim startını Kocatepe’den verdi. “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kocatepe’den başladığı gibi bende buradan başlamak istedim” dedi.

Aday listelerinin açıklandığı günden itibaren hiç durmadan çalışmalara devam eden Mustafa Enis Arabacı, Cumhuriyet’in 100. Yılında resmi seçim çalışmasına Kocatepe’den başladı. Atatürk anıtına çelen koyarak başlayan Arabacı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra yaptığı konuşmada seçim çalışmasını Türkiye’nin mihenk taşı dediği Kocatepe’den başladığını söyledi. Arabacı, “Kocatepe tarihin yazıldığı noktalardan birisi. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları büyük taarruzu ve zaferi buradan başlattı. Tıpkı 1071’de Anadolu topraklarını Türklere vatan yapan Alparslan gibi büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’te 1922’de Kocatepe’den ülkenin bağımsızlık ateşini yaktı. Bende çalışmalarıma onun izinden Kocatepe’den başlamak istedim” dedi

Mustafa Enis Arabacı konuşmasını şöyle sürdürdü, “Ülke siyasetinde maalesef büyük bir ayrıştırıcı dil var. Birleşmemiz, kenetlenmemiz gerekirken sürekli bölünmeye çalışıyoruz. Ülke insanlarını kutuplaştıran ve ayrıştıran bir dil kullanılıyor. Ben bu dilin değişmesi için farklı bir dil kullanmak için aday oldum. Algılar üzerinden yapılan siyasetin kimseye bir faydası yok. Kendimize güvenelim, bir birimizi sevelim, herkesi bizden birisi gibi kabul edelim. Öfke değil sevgi dilini kullanarak yeni bir tarih yazabiliriz.

Biz Atatürk’ün yolunda olanlarız
Mustafa Enis Arabacı, Kocatepe’ye çıkarken il yönetimi, merkez ilçe ve kadın kolları ile çok sayıda partili eşlik etti. Yüzden fazla kişiyle Kocatepe’ye çıkan Arabacı, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve kurumlarıyla ilelebet var olmasını isteyenleriz, Biz vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünün her şeyden önemli olduğunu hiç unutmayanlarız. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda olanlarız. Onun devlet ve millet şuurunu ve gelecek vizyonunun gerçek takipçileriyiz. Bu hafta aynı zamanda şehitler haftası. Bu ülkeyi bize vatan yapan, gözünü hiç kırpmadan düşman kurşunlarının üzerine koşan kahraman şehitlerimizin ruhları şat olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşları ve o günden bu güne kadar şehit olmuş tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.