Güncel Haberler

Mısırlıoğlu; Sayın Eroğlu milletimizle dalga geçmeyin

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Başkan Mısırlıoğlu”On beş gün içerisinde her şeye % 20 zam yapıldı. Artık her gün her ürüne zam yapılmaya başladı. İktidar partisi Vekilimiz ve eski bakanımız Sayın Eroğlu konuşmuş; “BELKİ ÜRETİM YETERSİZLİĞİNDEN FİYATLAR YÜKSELİYOR, ONUDA ÇÖZECEĞİZ” demiş. Sayın Eroğlu milletimizle dalga geçmeyin. Mayıs ayından bu güne gübreye yüzde 300 zam yapılmış. 2022 yılında daha kötü günler bizi bekliyor. Sayın Eroğlu, İnsanlar tarlalarına gübre saçamıyor. İnsanlar gübresiz ekim yapıyorlar. Türk milleti doğduğu topraklarda doyamaz hale getirdiniz” dedi.
“Zamlar yağmur gibi yağmaya devam ediyor” diyen Mısırlıoğlu” Biz İYİ Parti olarak, Ekim ayı başında bu kışın zor geçeceğini sizlerle paylaşmıştık ve milletimiz bu zorluğu derinden hissetmeye başladı. Geçtiğimiz Mayıs ayında bir çuval kömür 25 Lira iken bu gün 70 Liradan satılıyor. Dar gelirli vatandaşımız sobalı evinde günde bir çuval kömür yaksa günde 70 Liradan ayda 2100 Lira sadece ısınmak için ödeyecek. Emekli, işçi, dar gelirli vatandaşımız ayda kaç lira maaş alıyor, ısınmak için nasıl kömür alsın” diye ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu” Bu günlerde dar gelirlilerin umutla beklediği, ülkenin en düşük seviyede kazancı olan Asgari ücreti belirleme komisyonu insanlarımızın bir nebzede olsa yüzünü güldürecek tespitte bulunur. Her şeye % 100 zam geldiği bir ortamda asgari ücretin en az dört bin, beş bin olması gerekir. İşverenlerimiz üzerindeki vergi yükü azaltılmalı. Nereye baksan zam zam. Bir çuval un on beş gün önce, bir pideci esnafını ziyaretimizde 235 Liraydı” diyen Başkan Mısırlıoğlu” Pideci esnafı “ Toptancı bana un’un çuvalı bir hafta sonra 250 lira olacak dedi. Bu gün unun çuvalı 280 lira oldu Başkanım en ucuz karın doyurma yöntemi olan etli ekmeği yemek isteyen vatandaş her gelişinde fiyatını soruyor. Artık fakirin pidesi lüks yiyecek gurubuna girdi. Artık günlük hayatın olağan bir durumu haline dönüşen akaryakıt başta olmak üzere zamları takip edemez hale geldik” diyen Başkan Mısırlıoğlu” İnsanımız Karakış’ın zor geçeceğinin bilincinde idi, ancak iktidarın kötü yönetimi sonucu ekonomi kontrol edilemez duruma gelmiştir. Bu beceriksizliğin bedelini vatandaş ödüyor. Dolar On lirayı aştı, Türk Lirasının değeri kalmadı. Artık insanımız bırakın aylık yaşamayı günlük yaşam derdine düştü. İktidarın temsilcilerinin tavsiyesi porsiyonunuzu küçültün, midenin üçte biri su, üçte biri yemek üçte biride boş kalsın. Tavsiyeden başka bir çözüm sunmuyorlar” diye ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.