Güncel Haberler

MHP’den Haftalık basın toplantısı Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi.

AKP dimyata pirince giderken, Evdeki bulgurdan olacak…

AKP’nin hem CHP’ye hem de MHP’ye koalisyon teklifinde bulunmadığını söyleyen MHP İl Başkanı Raşit Demirel, “AKP’nin seçim hükümetine yada azınlık hükümetine destek vermemiz istendi. Biz koalisyon hükümetinde ısrar edince algı operasyonuna başladılar. Ancak 1 Kasım’da AKP dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi’nins haftalık basın toplantısı dün Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi. MHP İl Başkanı Raşit Demirel, MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, Milletvekili Adayları Kemalettin Yılmaz, Selcen Karaer, Uygur Temizer, Ertuğrul Sevim ile MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı ayrıca il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

Programda bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Raşit Demirel, önceki gün Hakkari’de PKK’lı hainler tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit olan Dinarlı Uzman Çavuş Alper Taşbaş’ın yasını tuttuklarını söyledi. Olayı üzüntü içinde öğrendiklerini söyleyen Demirel, “Maalesef son 4 aydır PKK saldırıları sonucu 150’nin üzerinde asker ve polisimiz şehit oldu. Dünde hain saldırı sonucu hemşehrimiz Alper Taşbaş’ın şehit edilmesi yüreğimizi dağlamıştır. Ailesi başta olmak üzere Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. PKK’ya inanılmaz tavizler veren AKP iktidarı bugün gelinen sürecin baş sorumlularındandır. Analar ağlamayacak, ülkemize barış gelecek diye milleti kandıranlar bugün milliyetçi söylemler üzerinden hala oy devşirmenin derdindeler. Çözüm süreci adı altındaki ihanet sürecine başından beri karşı çıkan yalnız MHP olmuştur. Genel Başkanımızın tüm uyarılarını görmezden gelen AKP bu vebali üzerinde taşımaktadır” dedi.

258 vekili çok arayacaklar

AKP’nin 7 Haziran seçimlerinde yüzde 40 oy ve 258 milletvekili ile TBMM’de temsil edildiğini hatırlatan Demirel, “Ne CHP’ye ne de MHP’ye koalisyon için gelmeyen AKP basın karşısına çıkınca biz hükümet kurmak istedik ama MHP karşı çıktı algısı oluşturmaya çalıştı. Oysa Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve AKP Genel Başkanı Davutoğlu’nun yaptığı görüşmede Bahçeli elinde çantayla gelerek 4 maddelik teklifimizin kabul edilmesi halinde koalisyona hazır olduklarını ifade etmiştir. AKP seçim hükümeti yada AKP’nin kuracağı azınlık hükümetine destek verilmesini istemiştir. Bu kabul edilmeyince algı operasyonuna başlayarak MHP koalisyona karşı çıktı söylemleri geliştirmeye çalışıyor. Millet AKP’nin yalanlarını iyi biliyor. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacaklar. 258 milletvekilini bir daha göremeyecekler” dedi.

AKP YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTI

İl Başkanı Demirel’in ardından konuşan MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Parsak ise şehit haberleri nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Ülkeyi sıfır terör olayları ile devir alan AKP’nin vasıfsız politikaları yüzünden terörün azdığını kaydeden Parsak, “Zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmada “Kürt sorunu“ndan bahsetmesi ile uyanmaya başlayan terörün, çözüm süreci lafları, Oslo görüşmeleri ve Habur rezaleti ille iyice palazlandığını, Dolmabahçe Mutabakatı ile de zirveye ulaştığını kaydetti.

TERÖR ZİRVEYE ULAŞTI

Terörün yıllardır şımardığını, AKP hükümetleri uyurken, PKK’nın onbinlerce silahı ve tonlarca patlayıcıyı sınırlardan geçirdiğini, üstelik bunun AKP’li yöneticiler tarafından da “şehirlere silah yığınağı yaptığınızı biliyoruz” şeklinde teyid edildiğini hatırlatan Mehmet Parsak, “AKP bir an önce yanlışından dönmeli ve ey milletim ben yanlış yaptım, çözüm sürecinden vazgeçiyorum, demelidir” şeklinde konuştu. PKK terörünün, süreç içerisinde büyük güç kazandığına da dikkat çeken MHP’li Milletvekili, süreç içerisinde PKK dağ kadrosunun, şehirlere konuşlandığını, gelişen olayların terörist bir eylemden çok bir isyan ve ayaklanma niteliği taşıdığını söyledi. Hükümetin “çözüm süreci” adı altında yürüttüğü ihanet sürecinin, devleti büyük zaafa uğrattığını kaydeden Parsak, “adamlar dağlara ray döşemişler, rayların üzerinde gidip gelme kabiliyetine sahip Doçka’larla askeri kendilerine yaklaştırmıyorlar” dedi.

mhp2 mhp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKP MİLLETİ ARTIK KANDIRAMAZ

Koalisyon görüşmeleri sırasında MHP’nin uzlaşmaz olduğu yönünde bir algı yönetimi oluşturulmaya çalışıldığını kaydeden Mehmet Parsak, “MHP, Türk Milleti’nin hayrına olan şeyleri söylemiş ama AKP hayır demiştir. Biz, Cumhurbaşkanı Anayasa’yı çiğnemesin dedik, AKP “HAYIR” dedi, yolsuzluklardan hesap soralım dedik, AKP “HAYIR” dedi, terörle pazarlık yapmayın, terörle mücadele edelim dedik, AKP “HAYIR” dedi! Burada asıl “HAYIR”  diyen AKP’dir, biz MHP olarak Milletimizin seçimlerde verdiği mesajı doğru aldık ve uyguladık ancak Milli İrade lafını dillerinden düşürmeyenler, milletimizin mesajını almamakta ısrar etti” dedi. MHP’nin koalisyon görüşmelerinin her anında yapıcı olduğunu da kaydeden Parsak, “İlk günden beri erken seçimi planlayan AKP, MHP’ye erken seçim için bir hükümet veya azınlık hükümeti tekliflerini sunmuştur. AKP, MHP’ye gerçek bir koalisyon teklifinde bulunmamasına rağmen, Davutoğlu AKp Genel Merkezi’ne gidip, Türk Milleti’ne yalan söylemiştir” dedi.

MHP’YE İHTİYAÇ VAR

Vatandaşlarımızı 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde vicdanları ile oy kullanmaya davet eden Mehmet Parsak, ülkemizi, içinde bulunduğu bu zor durumdan yine milletimizin kurtaracağını ifade etti. Vatandaşlarımızı mutlaka oylarını kullanmaya sandık başına davet eden PARSAK, “Şayet vatandaşlarımız sandığa gidip vicdan ve akıl muhasebesi ile oylarını kullanırsa MHP’nin iktidar olması kaçınılmazdır” dedi.

MHP VARSA UMUT VARDIR

Parsak’ın ardından konuşan MHP Milletvekili Adayı Kemalettin Yılmaz ise, “Ülkemiz oldukça zor bir dönemden geçiyor. Ancak bu sıkrıntılı sürecin aşılması imkansız değildir. Ülkemizin her zamankinden daha fazla MHP’ye ihtiyacı vardır. Ülkemizi hem içte hem dışta sıkıntıya düşüren, yalan üzerinden beslenen AKP’nin sonu geliyor. 1 Kasım seçimlerine teşkilatlarımız olarak en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Halkımızla bir araya gelerek AKP’nin yalanlarını anlatıyoruz. MHP iktidarı yakındır” dedi.

KADIN CİNAYETLERİ SON BULMALI

Yılmaz’ın ardından konuşan MHP Milletvekili Adayı Selcen Karaer ise hemen hemene her gün kadın cinayetleriyle uyandığımızı söyledi. Türkiye’de yasaların yetersiz kaldığını ifade eden Karaer, “Hem Afyon hem de Türk Kadınının sesi odlmak istiyorum. Türkiye’nin kadın cinayetleriyle anılan bir ülke olması bize üzüntü veriyor. Kadın ve çocukların korunması için cezaların artırılması gerekmektedir. Sadece kanunlarla değil toplumsal olarak harekete geçilmesi gerekmektedir. Ben Türk kadınının sesi olmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. MHP’nin seçim vaatlerine baktığımız zaman çocuk ve kadınların korunmasına yönelik çok sayıda madde yer almaktadır. MHP iktidarında bunların hayata geçirilmesine biz de katkı sunacağız” dedi.

UYGUR’DAN ALMANYA ÖRNEĞİ

7 Haziran seçimlerini AKP’nin sindiremediğini söyleyen MHP Milletvekili Adayı Uygur Temizer ise, “AKP şimdi çıkıp tek başına iktidar olmazsak ekonomi çöker diyor. Zaten son dönemde esnafımız, sanayicimiz, emeklimiz, memurumuz perişan vaziyette. Ekonomik başarı dedikleri bu mudur? Türkiye’de 20 milyon insan devletin desteği ile ayakta durmaya çalışıyor. Bunun neresi başarı anlamak mümkün değil. Koalisyon hükümetlerinin başarısız olacağını söylüyorlar. Almanya yıllardan beri koalisyon hükümetleriyle yönetiliyor. Almanya çöktü mü? Bugün dünyanın hem askeri hem de sanayisi en güçlü ülkelerinin başında yer alan Almanya bunu başarıyorsa Türkiye’de başarabilir. Milleti korkutarak oy devşirmeye çalışan AKP gerekli cevabı 1 Kasım’da alacaktır” dedi.

MHP’DEN KORKUYORLAR

Programda söz alan MHP Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim ise, AKP’nin oy kaybının devam edeceğini ifade etti. Türk Milletinin artık AKP’ye destek vermeyeceğini ifade eden Sevim, “Ekonomik çöküntünün tek sorumlusu AKP’dir. Terör olaylarının bu boyuta ulaşmasında en önemli aktör AKP’dir. PKK topraklarımıza 80 bin silah ve 65 bin ton bomba saklarken AKP bunları nasıl görmedi inanamıyoruz. Sonra kalkıp başkalarını suçlamaya kalkıyorlar. MHP hem Afyon hem de ülkemiz için ciddi projeler üretmiştir. Koalisyona hayır diyen AKP 1 Kasım’da sandığa gömülecektir. Korkunun ecele faydası yoktur. 1 Kasım’da MHP iktidara geliyor” dedi.

Program soru-cevap bölümü ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031