Güncel Haberler

Mazlumu Zalime Yedirmeyiz…

TOKİ hak sahibi mağdurları kent meydanında basın açıklamasında bulundu. Açıklamaya İyi parti il yönetimi de katılarak destek verdi. Yönetim adına İl Başkan yardımcıları Avukat Raşit Koçak, Yurdagül Ögünç ve çevre şehircilikten sorumluk il başkanı danışmanı Cenk Özkınık katıldı.
İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Avukat Raşit Koçak: “Çok kıymetli basın mensubu arkadaşlar, bu gün burada TOKİ mağduru vatandaşlarımızın sesini duyurmak için toplandık. Birilerinin kulak tıkadığı çığlığa destek vermeye, ses olmaya geldik. İYİ Parti her zaman iyilikten güzellikten yana olacak. Her ne koşulda olursa olsun mağdurun yanında yer alacaktır. Ekranlarda şov yaparak, sosyal medyada algı yaratarak ev yapılmaz. İnsanlara umut satılmaz. Bir iktidar halkını boş vaatlerle oyalayamaz. Buna müsaade etmeyiz. Mazlumu zalime yedirmeyiz! 2019 ve 2020 yıllarında yapılan TOKİ kura sonucuna göre hak sahibi olan bu vatandaşlara hakları hala verilmemiştir. Yaklaşık 1.000 kişiyi hatta ailelerini de sayarsak binlerce kişiyi mağdur eden iktidar, yıllardır gözünü kulağını kapatmış vaziyette arsızca, hayasızca yeni TOKİ projeleri hazırlamakta, milletin gözünü boyamaya çalışmaktadır. Hak sahipliği kazandıkları yıllarda 160 bin TL’ye alabilecekleri evi şuan kat kat fazla para ödeyip almış olacaklar. TOKİ’yi bir saadet zincirine dönüştürenlere yazıklar olsun… Soruyorum size, bunun adı dolandırıcılık değil de nedir? Kura çekildi, hak sahipleri belirlendi, yapılacak denilen arsa bile değişti ama icraat yok. Bu proje ile ilgili somut olan hiçbir şey yok. Sadece boş lakırdılar var. Bu insanlar evlerinin nereye yapılacağını bile bilmiyor şuan. Vatandaşı 4 yıldır bekletip enflasyona yenik düşüren, 4 yıldır hayal kuramayacak duruma getiren sisteme yazıklar olsun… Bu insanlar zamanında evlerine kavuşmuş olsalardı ödemelerini hafifleteceklerdi. Yeni hayaller kurabileceklerdi. Kıt kanaat geçinip dişinden tırnağından artırarak ev sahibi olmaya çalışan vatandaşlara yapılan bu haksızlığın bir bedeli olmalı. Aynı dönemde çekilen kuralarda belirlenen hak sahiplerine hakları teslim edilirken bu insanlar neden mağdur ediliyor? Henüz vaat edilen proje yerine getirilmemişken neden yenileri üretilip vatandaşın hayalleriyle oynanıyor? Bu hak sahiplerinin kaybolan zamanı, enflasyona yenik düşen ödeme rakamları, boşa çıkan umutları size vebaldir. Altında ezileceksiniz. Bu dünyada da öbür dünyada da Allah’ın izniyle bu vebalin bedelini ödeyeceksiniz. İşi gücü reklam olan iktidara sesleniyorum… Hayal satmaktan, vatandaşın duygularıyla oynamaktan vazgeçin. İktidar yoluyla vatandaşı kandırmaktan, oyalamaktan vazgeçin. Kıt kanaat geçinen vatandaşın cebinden elinizi gözünüzü çekin artık. Biz İYİ Parti olarak, cesur İYİ’ler olarak, iktidar yolunda birlikte yürüdüğümüz ortaklarımızla her zaman yanlışa dur demeye, mazlumu zalime yedirmemeye kararlıyız. Haklının yanında, haksızlıkların karşısında biz her zaman varız.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.