Güncel Haberler

Kocatepe Kitap Kafe Açılıyor…

Kocatepe Kitap Kafe Gençleri Ağırlamak için Gün Sayıyor
Valiliğimiz himayelerinde ve desteği ile Afyonkarahisar İl Müftülüğü Koordinatörlüğünde üniversite öğrencilerinin bilgi ve becerilerini artırmak, milli ve manevi değerlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Kocatepe Kitap Kafe İşletmesi hayata geçiriliyor.
Öğrencilerin yoğun olarak ikamet ettiği Erenler Mahallesi’nde yapımına devam edilen Kocatepe Kitap Kafe’de öğrenciler nezih ve sıcak bir ortamda kitap okuyabilecek. Zengin kitap içeriği ile donatılacak Kocatepe Kitap Kafe, öğrencilere dini yayınlar konusunda da doğru ve güvenilir kaynaklar sunacak. Kocatepe Kitap Kafe yazarları da söyleşi ve konferans etkinliklerinde öğrencilerle bir araya getirecek.
Gençleri etkisi altına alan zararı alışkanlıklardan korumak, kaybolan ahlaki değerlerin yeninden hayat bulması, gençlerin manevi dünyalarının zenginleştirilerek bu yönde iyi eğitim alabilmelerinin hedeflendiği Kocatepe Kitap Kafe, Diyanet İşleri Başkanlığı din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün gençlere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerine de imkân sağlayacak ve gençlere daha kolay ulaşılacak.
Gençlerimiz Bu Kafeyi Çok Sevecek
Kocatepe Kitap Kafe’yi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, projenin ayrıntılarına ilişkin bilgiler aldı. Gençler için yapılacak her projenin gerekli ve elzem olduğunu ve bu tür projeleri çok önem verdiğini belirten Vali Gökmen Çiçek: “Üniversite öğrencilerimiz Kocatepe Kitap Kafe’yi eminin çok sevecek ve benimseyecekler. Nezih ve huzur dolu bir ortamda onları kitaplarla buluşturmak aynı zamanda dini yayınları doğru şekilde okumalarını sağlayacağız. Gençlerimizin ahlaklı, milli ve manevi değerlerine bağlı, çok okuyan ve araştıran bireyler olmaları için elimizden geleni yapacağız. Kocatepe Kitap Kafe tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.
Vali Gökmen Çiçek, çalışmaların bir an evvel bitirilerek, kafenin en kısa sürede hizmete girmesi talimatını verdi.
Vali Gökmen Çiçek’e incelemelerinde Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve İl Müftüsü Sinan Kazancı eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.